1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞAH-MAT SATRANÇ MERKEZİ TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ
ŞAH-MAT SATRANÇ MERKEZİ TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

ŞAH-MAT SATRANÇ MERKEZİ TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

Şah-Mat Satranç Merkezi, İzmir’de yapılan Türkiye’nin ikinci en büyük satranç turnuva olan Beko Okullararası Satranç Şampiyonası’na katıldı.

A+A-

 

 

Şah-Mat Satranç Merkezi, İzmir’de yapılan Türkiye’nin ikinci en büyük satranç turnuva olan Beko Okullararası Satranç Şampiyonası’na katıldı. Şah-Mat Satranç Merkezi önemli bir başarıya imza atarak Türkiye’den üçüncülükle döndü.

Turnuvaya Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden toplam 890 sporcu katılırken, Fide Antrenörü Ahmet Türel Türeller’in başkanlığını yaptığı 22 kişilik Şah-Mat Satranç Merkezi kafilesi önceki gün adaya döndü.

İlkokullar kategorisinde Emircan Sarı, Ata Atasoy, Deniz Mutlu, Deren Kalfaoğlu, Selay Kesen’in yarıştığı takımın kaptanlığını Ata Atasoy; yıldızlar kategorisinde İsmet Zaimağaoğlu, Sermet Ersöz, Cemal Göymen, Türkay Sungurtekin ve Şifa Plevne’nin yarıştığı takımın kaptanlığını İsmet Zaimağaoğlu; Gençler kategorisinde yarışan Batuhan Bilgehan, Zemzem İnce, Perihan Akyürek, Faize Devecioğlu ve Sabahat Orkun’un takım kaptanlığını ise Batuhan Bilgehan yaptı.

Gençlerde 7 maçın 6’sını kazanarak şampiyonluğu kıl payı kaçıran Batuhan Bilgehan üçüncü olurken, Batuhan madalya ve Beko i-pod ödülü kazandı.

İlkokullar kategorisinde yarışan KKTC 8 yaş kızlar şampiyonu Selay Kesen ise güçlü rakiplerini geride bırakarak Türkiye yedincisi oldu. Selay Kesen 5 galibiyet, 1 mağlubiyet aldı. Ayrıca küçükler kategorisinde 6 hamlelik mat planı yapan ve rakibini yenen Deren Kalfaoğlu’nun matı da takdir topladı.

Yapılan ödül töreninde ülkemizin anons edilmesi üzerine büyük alkış alınması Şah-Mat grubunu gururlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 612 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler