1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SAĞLIK'TA ŞİDDET KINANDI
SAĞLIKTA ŞİDDET KINANDI

'SAĞLIK'TA ŞİDDET KINANDI

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde bir hemşirenin darp edilmesine tepkiler sürüyor.

A+A-

 

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde bir hemşirenin darp edilmesine tepkiler sürüyor.

 
K.T.TABİPLERİ ODASI, SAĞLIK ÇALIŞANININ DARP EDİLMESİNİ KINADI


Kıbrıs Türk Tabipleri Odası Genel Sekreteri Dr. Mustafa Taşçıoğlu, konuyla ilgili açıklamasında, bu gibi olayların sıradan olaylar haline getirilmesine, özelde sağlık çalışanlarının, genelde ise Kıbrıs Türklerinin kaba güç ile sindirilmeye çalışılmasına seyirci kalmayacaklarını söyledi.

Taşçıoğlu açıklamasını şöyle tamamladı:

“Bu gibi zorbalık ve kaba gücün, geçerli akçe olmadığı ve polisiye önlemlerin de tek başına çözüm olamayacağı aşikardır. Görevi başındaki bir kamu görevlisinin, kuralları hatırlattığı bir vatandaş tarafından kaba güce maruz bırakılması tüm toplumun duyarlılık göstermesi gereken ve kabul görmemesi şart olan bir olgudur”


TABİPLER BİRLİĞİ: “SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GÜVENLİĞİ KONUSUNDA CİDDİ ENDİŞELERİMİZ OLUŞTU”

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, sağlık çalışanlarının güvenliği konusunda ciddi endişeleri oluştuğunu belirterek, önlemlerin artırılmasını istedi.

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Özlem Gürkut, yaptığı açıklamada, “Kısa bir süre önce benzer bir olayın yaşandığı Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarının güvenliği konusunda ciddi endişelerimiz oluşmuştur. Yaşanan bu üzücü olayı şiddetle kınar, güvenlik önlemlerinin derhal arttırılmasını, çalışma şartlarının düzeltilmesini yetkili bakanlık ve hastane idaresinden talep ederiz” dedi.

KAMU-SEN KINADI

Kıbrıs Türk Kamu Çalışanları Sendikası (Kamu-Sen) Başkanı Mehmet Özkardaş yaptığı yazılı açıklamada, “Tek amacı insan sağlığını korumak ve hayat kurtarmak olan sağlık çalışanlarına yapılan darp ve saldırıları şiddetle kınıyoruz” dedi.

Özkardaş, hemşire İsmail Öğüt’e saldırıyla ilgili her türlü yasal girişimi başlatacaklarını kaydetti.

Özkardaş, hastanelerdeki ve sağlık merkezlerindeki güvenlik zafiyetine karşı ilgili bakanlığın yeni tedbirler alması gerektiğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 457 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler