1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. SAĞLIKTA GÜÇ BİRLİĞİ
SAĞLIKTA GÜÇ BİRLİĞİ

SAĞLIKTA GÜÇ BİRLİĞİ

Sağlık sisteminin sürdürülemez olduğunu, bunu düzeltmek için ivedi bir yol haritasının çizilmesi gerektiğini vurgulayan Kıbrıs Türk Tabipler Birliği, “Sağlıkta Güçlerimizi Birleştirelim” gündemiyle düzenlediği toplantıda Meclis’teki doktor milletvekilleri

A+A-

Toplantıda, bir sağlık komitesi kurulması önerisini dile getiren Kıbrıs Türk Tabipler Birliği, bu sayede yasa tasarılarının ivedi şekilde ele alınabileceğini, hayata geçirilebileceğini ifade etti.

Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’nden yapılan açıklamada, toplantının verimli geçtiği vurgulanarak, önümüzdeki günlerde Sağlık Bakanlığı’nda kurulacak komitede sağlıkla ilgili yasa tasarılarının ivedi ve detaylı şekilde ele alınmasına karar verildiği belirtildi. Komitede, doktor milletvekilleri ile uzman hukukçuların da yer alacağı ifade edildi.

Toplantıda, muhalefet doktor milletvekillerinin iki ay içinde bilgilendirilmesiyle çalışmaların bitirilmesi ve meclis açılır açılmaz burada kurulacak Sağlık Ad-hoc (geçici özel komite) komitesinde ele alınacak yasa tasarılarının dinamik ve hızlı şekilde yasallaştırması hedefi de belirlendi.

Sağlıkta ulusal bir politika belirlenmesi ve sağlığın devlet politikası şeklinde ele alınması gibi konulara vurgu yapılan toplantı dün Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’nde gerçekleşti.

Toplantıya KTTB Başkanı Dr. Filiz Besim ve bazı KTTB yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Kıbrıs Türk Tabipleri Odası Başkanı Dr. Cemal Mert, bazı Kıbrıs Türk Tabipleri Odası yönetim kurulu üyeleri ve Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası Başkanı Dt. Hüseyin Bıçak katıldı.

Birlikten yapılan açıklamaya göre, doktor milletvekillerinden toplantıya katılanlar Sağlık Bakanı Ahmet Gülle, Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova, DP-UG Milletvekili Mustafa Arabacıoğlu, UBP Milletvekili Faiz Sucuoğlu, CTP-BG Milletvekili Hüseyin Erçal, UBP Milletvekili Ergün Serdaroğlu ve TDP Milletvekili Mehmet Çakıcı oldu.

TAK

Bu haber toplam 1104 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler