1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAĞLIKTA EK MESAİLER ÖDENMİYOR!
SAĞLIKTA EK MESAİLER ÖDENMİYOR!

SAĞLIKTA EK MESAİLER ÖDENMİYOR!

Bir yandan devlet yetkililerine yeni makam araçlarının alınması konuşulurken, öte yandan vatandaşa sürekli zam uygulamaları yapılması ve birçok sosyal devlet çatısı altındaki kamu kuruluşunun, paralı hizmet vermeye sevk edilmesi çelişkilerinin yaşandığı ü

A+A-

 

 

Bir yandan devlet yetkililerine yeni makam araçlarının alınması konuşulurken, öte yandan vatandaşa sürekli zam uygulamaları yapılması ve birçok sosyal devlet çatısı altındaki kamu kuruluşunun, paralı hizmet vermeye sevk edilmesi çelişkilerinin yaşandığı ülkemizdeki mali krizden sağlık hizmeti verenler de nasibini aldı. Yaklaşık dört aydır ödenmeyen ek mesai ve nöbet ücretleriyle ilgili Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (TIP - İŞ) Sağlık Bakanlığı’na bir uyarı mektubu verdi.

 

“EK MESAİ VE NÖBET ÜCRETLERİ ÖDENMEDİ”

Yaslalar gereği, 30 gün içerisinde ödenmesinin zorunlu kılındığı, ek mesai ve nöbet ücretlerinin dört aydır ödenmeyişi nedeniyle; Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (TIP - İŞ), Sağlık Bakanlığı’na bir uyarı mektubu verdi. Bakanlık tarafından bir hafta içerisinde gerekli işlemler başlatılmazsa, çeşitli grev ve eylem kararlarının alınabileceğinin altı çizildi.

 

 Tanju Konuralp’ın haberi bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 860 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler