1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAĞLIK YİNE KARIŞTI…
SAĞLIK YİNE KARIŞTI…

SAĞLIK YİNE KARIŞTI…

Anayasa Mahkemesi’nin kamudaki hekimlerin özelde çalışmasına “dur” demesinin üzerinden 10 ayı aşkın süre geçmesinin ardından yeni yasa tasarısı hazırlandı. Bakan Kaşif’in bir süre önce ‘kamudaki hekimlerin, hastanelerde rand

A+A-

 

 

Anayasa Mahkemesi’nin kamudaki hekimlerin özelde çalışmasına “dur” demesinin üzerinden 10 ayı aşkın süre geçmesinin ardından yeni yasa tasarısı hazırlandı.

Bakan Kaşif’in bir süre önce ‘kamudaki hekimlerin, hastanelerde randevulu özel hasta bakmasına fırsat yaratacak’ dediği çalışmanın son halinin ne içerdiği merakla beklenirken, tasarı sağlık örgütlerini memnun etmedi.

Talep üzerine TIP- İŞ ve Serbest Çalışan Hekimler Birliği’ne verilen Yasa Tasarısı’nın ileriki günlerde ‘sağlığı yeniden karıştırması’ bekleniyor.

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in mayıs ayında, kamu hekimlerini hastanelerde tutabilmek için teşvikleri de içeren yasa çalışmasının sonuna gelindiğini ve tasarıyı hazırlarken “Ben yaparım olur” anlayışında olmadıklarını ve ilgili kesimlerden aldıkları görüşler doğrultusunda sağlıkta iyi hizmet sunmak için çalıştıklarını söylemesine karşın, sağlıkta örgütlü birlik ve sendikaların tasarı hazırlandıktan sonra bilgisi olduğu öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 952 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler