1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAĞLIK RAPORU KRİZİ
SAĞLIK RAPORU KRİZİ

SAĞLIK RAPORU KRİZİ

Tıp- İş Örgütlenme Sekreteri Dr. Ömer Gür, son zamanlarda vatandaşlık için sağlık raporu alanların artış gösterdiğin belirterek, doktorların “imza” atmak için üst yetkililerden baskı gördüğünü dile getirdi. Lefkoşa Devlet Hastanesi’nin P

A+A-

 

 

Tıp- İş Örgütlenme Sekreteri Dr. Ömer Gür, son zamanlarda vatandaşlık için sağlık raporu alanların artış gösterdiğin belirterek, doktorların “imza” atmak için üst yetkililerden baskı gördüğünü dile getirdi. Lefkoşa Devlet Hastanesi’nin Poliklinik Bölümü’nün son birkaç gün içinde normal muayeneye gelen hastalardan çok, sağlık raporu alan kişilerle dolup taştığını belirten Gür, torpili olan kişilere muayene olmadan sağlık raporu verilmesi için doktorların yasa dışı uygulamaya zorlandığını aktardı. Gür, doktorların yaşanan durumdan rahatsız olduğunu, gerekirse konuyu Sendikal Platformla görüşerek eyleme gidilebileceğini ifade etti.

 

“DOKTORLAR NORMAL MUAYENE YAPAMAZ HALE GELDİ”

 

Dr. Ömer Gür, birkaç gündür vatandaşlık için sağlık raporu alanların çığ gibi büyüdüğünü ancak genel açıdan bakıldığında ülkenin işsizlik, eğitim ve sağlık sorunlarının ilk sırada yer aldığını ve bunların önemli olduğuna dikkat çekti. Günlük açıdan bakıldığı zaman sağlık raporu almak isteyenlerin, normal muayenesini yapmak isteyen vatandaşlara fırsat vermediğini belirten Dr. Gür, “sağlık raporu almak isteyenler erkenden gelerek sıra numarası alıyor bu nedenle normal muayene olmak isteyenlere sıra numarası kalmadığı için muayene olamıyor” dedi. “Gür, 3- 4 gündür çok yoğunluk var hiç bu kadar yoğun olmadı. Pazartesi günü 25 hastamın 19’u sağlık raporu almak için geldi, 6 kişide normal muayene geldi” diyerek tepki gösterdi. Doktorların muayene yapmaktan çok rapor verir hale geldiğine dikkat çeken Dr. Ömer Gür, “sol görüşlü bazı doktorlar bile muayene edip sağlık raporu imzalanması için baskı uygular. Hatta torpilli olanlar sıra numarası almadan rapor almaya gönderilir” dedi.

 

 

LEFKOŞA POLİKLİNİK’TE YENİDÜZEN’E ENGEL!

 

Lefkoşa Devlet Hastanesi Poliklinik Bölümü’ne önceki sabah haber yapmak için giden YENİDÜZEN muhabirleri adeta rehin alındı. Muhabirlerimize “görüntüleri silmeden buradan ayrılamazsınız” diyerek hastanenin güvenlik görevlisini çağıran poliklinik amiri, muhabirleri adeta rehin aldı.

 

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN'DE!

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1430 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler