1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAĞLIK ÖRGÜTLERİNDEN HÜKÜMETE ÇAĞRI
SAĞLIK ÖRGÜTLERİNDEN HÜKÜMETE ÇAĞRI

SAĞLIK ÖRGÜTLERİNDEN HÜKÜMETE ÇAĞRI

Serbest Çalışan Hekimler Birliği, TIP-İŞ (Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası), ve Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Yönetim Kurulları Konseyi ortak basın açıklaması yayımlayarak, Musa Ersusoy’un ölümün ardından yapılan açıklamalara tepki. 3 sağlık ör

A+A-

 

 

Serbest Çalışan Hekimler Birliği, TIP-İŞ (Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası), ve Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Yönetim Kurulları Konseyi ortak basın açıklaması yayımlayarak, Musa Ersusoy’un ölümün ardından yapılan açıklamalara tepki. 3 sağlık örgütü, hükümeti,  “sağlık gibi hayati konularda yapılması gerekenleri günü kurtarıcı tedbirlerle değil, daha kapsamlı yaklaşarak sistem ve yönetimdeki eksiklikleri ilgili taraflarla tartışarak biran önce ortaya akla uygun çözümler üretecek doğru adımları atmaya” davet etti.

 

Açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde 15 Temmuz -15 Ağustos tarihleri arasında her yıl yaz döneminde tadilat ve yenileme çalışmaları sürdürülmektedir. Bu hastanede ameliyathanelerin moderilizasyonuna yönelik yapılan tadilat çalışmalarında mütahit organisazyonuna  bağlı olarak yaşanan olumsuzluklar,  kamuoyunda Musa Ersusoy’un vefatı ile ilişkilendirilerek başka bir boyuta taşınmıştır.

 

Hepimizi üzen Musa Ersusoy’un vefatı ile ilgili KTTB Onur Kurulu’nun aldığı karar gerekçeleri ile birlikte Sağlık Bakanlığı’na iletilmiştir. İlgili kararın basında yeraldığı günün akabinde Musa Ersusoy’un vefatı ile ilgili olayın Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki tadilat sorunlarıyla birleştirilerek tartışılması yanlış bir yaklaşım olmuştur. Bu iki olayın bireleştirilmesi doğru bir yaklaşım tarzı değildir. Dr. Burhan Nalbantoğlu yönetimi olayın basında yeralmasından ve yapılan uyarılar sonucunda gerekli önlemleri almış ve acil ameliyatların yapılabilmesi için sürdürebilir ameliyathane koşullarını yaratmıştır. Bu gibi yaklaşım tarzlarından, halkımızın güvenini gereksiz yere sarsıcı açıklamalardan ve sağlık kurumlarımızın  yıpratılmasından sakınılması gerekmektedir.

 

Hükümet yetkililerinin sağlık gibi hayati konularda yapılması gerekenleri günü kurtarıcı tedbirlerle değil, daha kapsamlı yaklaşarak sistem ve yönetimdeki eksiklikleri ilgili taraflarla tartışarak biran önce ortaya akla uygun çözümler üretecek doğru adımları atmaya davet ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 816 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler