1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SAĞLIK FONU YASASI BİR İHANETTİR!'
SAĞLIK FONU YASASI BİR İHANETTİR!

'SAĞLIK FONU YASASI BİR İHANETTİR!'

Daü-Sen’den hükümetin “Sağlık Fonu” uygulamasına tepki: UBP HÜKÜMETİ AKILLARA DURGUNLUK VERİYOR!

A+A-

 

 

Daü-Sen’den hükümetin “Sağlık Fonu” uygulamasına tepki.

 

Açıklamanın tam metni şöyle;

UBP HÜKÜMETİ AKILLARA DURGUNLUK VERİYOR!

SAĞLIK FONU YASASI BİR İHANETTİR!

İktidarda olduğu dönemde satılmadık zenginliğimizi bırakmayan, maaşlara zam yapmayı bırakın maaşları kesen, taş üstüne taş koyamayan UBP Hükümeti ve onun hiç bir iş yaptığı görülmeyen bakanı Ahmet Kaşif yeni bir yasayla halkın karşısına çıkıyorlar. Yeni yasaya göre Anayasamıza göre ücretsiz olması gereken kamu sağlık hizmetleri artık herkes için ücretli hale geliyor.

Ancak ne söylediğini dahi bilmeyen UBP Hükümeti ve bakan Kaşif  “para ödemeyenlerin boğazına yapışacak değiliz” diyerek hem çıkardıkları yasaya şimdilik uymak zorunda olmadığımızı söylüyorlar hem de bir süre sonra bu yasayı daha da ağırlaştırarak uygulayacaklarının ipucunu veriyorlar. Böyle bir Hükümet insan aklını ve mantığını zorlamaktadır.

Eğer para vermezseniz benden hizmet de beklemeyiniz mantığıyla halkı tehdit eden Kaşif’in mantığıyla hareket eden Hükümet yarın aynı uygulamayı ulaşım, tarım, eğitim gibi alanlarda da özel fonlar uygulayarak sürdüreceğinden eminiz.

Bu yasanın artık emirleri telefonla alan Hükümet tarafından geri çekilmeyeceğinden eminiz. Bu noktada görev duyarlı sağlık çalışanlarımıza düşüyor. Onlara çağrımızdır: Bu yasanın yürürlüğe girmesinden sonra işbirlikçi hükümetin yaptığı açıklamaları kendinize kılavuz edininiz ve hiçbir insanımızdan para telep etmeyiniz. Vicdanınızı ve aklınızı kullanınız.

Mecliste temsil edilen siyasi partilerimizden talebimiz bu Anayasa’ya aykırı bu yasayı hiç vakit kaybetmeden Anayasa Mahkemesine götürmeleridir.

Son dönemde yaşananlar hepimize şunu göstermiştir: sustukça sıra gerçekten de sana geliyor. Sıra artık herkese gelmiştir. Yapılacak tek şey toplu bir başkaldırıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 818 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler