1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SAĞLIK FONU' GERİ ÇEKİLSİN
SAĞLIK FONU GERİ ÇEKİLSİN

'SAĞLIK FONU' GERİ ÇEKİLSİN

TDP, devlet hastanesinde alınan tüm hizmetlerin, ücretli hale getirilmesi kararın derhal geri çekilmesini istedi.

A+A-

 

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, devlet hastanesinde alınan tüm hizmetlerin, ücretli hale getirilmesinin, sosyal devlet anlayışıyla örtüşmediğini savunarak, alınan kararın derhal geri çekilmesini istedi.

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Özyiğit, “yanlış karar ve uygulamalarıyla halkı ekonomik olarak sıkboğaz eden, iğneden ipliğe yaptığı zamlarla hayatı daha da pahalılaştıran hükümetin şimdi de sağlıkla oynamaya başladığını” iddia etti.

Özyiğit, Sağlık Fonu Yasası kapsamında, devlet hastanelerindeki tüm hizmetlerin Sosyal Sigortalılar ve dar gelirliler dahil ücrete tabi tutulmasının, Anayasa’nın, ‘kamu görevlilerinin yakınları ile emekliler sağlık ücretlerinden ücretsiz olarak yararlanır’ şeklindeki maddesine de aykırı olduğunu söyledi.

Kamu görevlilerin, özellikle de Sosyal Sigortalı vatandaşların maaşlarından sağlık için zaten kesinti yapıldığına dikkat çeken Özyiğit, yeni uygulamanın bu kişilere de haksızlık anlamına geldiğini savundu.

Özyiğit, yeni uygulamanın parası olmayan vatandaşların kaderine terk edilmesi anlamına geleceğini ileri sürerek, kontrolsüz nüfus artışının sağlık servislerine getirdiği ilave mali yükün KKTC vatandaşlarına bedel olarak ödetilmeye çalışıldığını savundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 692 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler