1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAĞLIK DA 'KURULTAY' KURBANI
SAĞLIK DA KURULTAY KURBANI

SAĞLIK DA 'KURULTAY' KURBANI

İLAÇ YOK! Prostat, kanda çeşitli hormon, tümör markerleri, demir ve şeker tahlilleri için hastaneye başvuran hastalar, ‘malzeme yok’ cevabı alıyor, tahliller yapılamıyor. Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde bir sü

A+A-

 

 

HASTANE ‘KAN TAHLİLLERİ’NDE TIKANDI

 

İLAÇ YOK!

 

Prostat, kanda çeşitli hormon, tümör markerleri, demir ve şeker tahlilleri için hastaneye başvuran hastalar, ‘malzeme yok’ cevabı alıyor, tahliller yapılamıyor.

 

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde bir süredir çok önemli kan testlerinin yapılmadığı, ‘Testleri yapacak ilaç yok’ gerekçesi ile hastaların özele yönlendirildiğini öğrenildi.

YENİDÜZEN’e ulaşan yurttaşlar bazı kan tahlilleri için ‘özel laboratuvarlara’ yönlendirildiklerini, tahlillerin yapılabileceği ilaçların ancak bir ay sonra hastaneye geleceğinin söylendiğini aktardı.

Sıkıntının nedeni ve kan tahlilleri için gerekli malzemenin ne zaman sağlanacağı ile ilgili Sağlık Bakanlığı yetkililerinden ise bilgi alınamadı.

 

 ‘Özel Laboratuvarlar’da yapılan PSA, FSH, LH, Prolaktin, CEA, CEA 15.3, Ferritin, B12 ve İnsulin gibi çok önemli testler hastanede yapılamıyor, bu testlerin yapılması gereken malzemenin ne zaman geleceği ile ilgili de kesin bir tarih bilinmiyor.

 

Tahlillerdeki sıkıntının ‘sürekli’ olmadığını ifade eden Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Rifat Siber, zaman zaman eksikliklerin yaşandığını, bu eksikliklerin de kısa sürede giderildiğini söyledi.

 

Haberin ayrıntıları bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 732 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler