1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Sağlık Bakanlığı'ndan 'servis' açıklaması
Sağlık Bakanlığı'ndan 'servis' açıklaması

Sağlık Bakanlığı'ndan 'servis' açıklaması

“Mağusa Devlet Hastanesi Göğüs Servisi kapatıldı haberleri gerçeği yansıtmamaktadır”

A+A-

Mağusa Devlet Hastanesi’nde dahiliye 2 servisi olarak bilinen, dahiliye ve aynı zamanda göğüs hastalarının tedavisine hizmet veren serviste, bayram dolayısıyla hasta sayısında azalma olduğunu açıklayan Sağlık Bakanlığı, bu nedenle servislerin birleştirildiğini duyurdu.

 

Bakanlık’tan yapılan açıklama şöyle:

 

“Mağusa Devlet Hastanesi’nde dahiliye 2 servisi olarak bilinen, dahiliye ve aynı zamanda göğüs hastalarının tedavisine hizmet veren servisimizde bayram dolayısıyla hasta sayısında azalma oldu. Dahiliye 2 servisi bu nedenle personelin daha etkin çalışmasını sağlamak amacıyla 18 ağustos cumartesi günü itibarıyla her yıl olduğu gibi bayram süresince diğer servislerle birleştirilmiştir.

Şu an kesintisiz aynı hizmeti veren diğer yatılı servislerimizde tedavi alan hastalarımızın, bayram sonrası ve yeni müracaat eden hastalarla birlikte dahiliye 2 servisi tekrar açılacaktır.

Bu konuda Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürlüğü ve hastane yönetiminden tam bilgi almadan yapılan göğüs servisinin kapatıldığı yönünde yapılan haberler gerçeği yansıtmamakla birlikte personelimizin motivasyonunu olumsuz yönde etkilemektedir.

Bu vesileyle halkımızı doğru bilgilendirerek esenlikler dileriz.”

 


GAZİMAĞUSA HASTANESİ BAŞHEKİMLİĞİ: "GÖĞÜS HASTALARININ TEDAVİ GÖRDÜĞÜ SERVİS, HASTA SAYISINDAKİ DÜŞÜŞ NEDENİYLE ZAMAN ZAMAN KAPATILIYOR”

GAZİMAĞUSA DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA:
“GÖĞÜS HASTALARININ TEDAVİ GÖRDÜĞÜ SERVİS, HASTA SAYISINDAKİ DÜŞÜŞ NEDENİYLE ZAMAN ZAMAN KAPATILIYOR”

 Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sadrettin Tuğcu da, göğüs hastalarının tedavi gördüğü servisin zaman zaman kapatıldığını, bunun nedeninin hasta sayısındaki düşüş olduğunu belirtti.

Sadrettin Tuğcu, Gazimağusa Devlet Hastanesinin göğüs hastalarına da hizmet veren servisin kapatıldığı ve hastaların mağdur olduğu yönündeki haberler üzerine yaptığı açıklamada, göğüs hastalıkları diye adlandırılan servisin, dahiliye hastalarının da tedavi gördüğü bir servis olduğunu belirtti. Yaz aylarında diğer aylara nazaran yatan hasta sayısında belirgin düşüşler yaşandığını, Ağustos başında hasta sayısının 6’ya düştüğünü belirten Tuğcu, bunun üzerine insan ve diğer kaynakların etkin ve verimli bir şekilde kullanılması maksadıyla en az hastası olan ( Göğüs ve dahiliye 2 ) servisini 8 Ağustos itibariyle hizmete kapattırdıklarını belirtti.

Tuğcu, “Benzer uygulamalar yatan hasta sayısına bağlı olarak ihtiyaç doğrultusunda her yıl yapılmaktadır. Servisin kapatıldığı tarihteki yatan 6 hasta başta dahiliye servisi olmak üzere, başka servislere aktarılmış ve tedavilerine orada devam edilmiş olup, hiçbir hasta mağdur olmamıştır” dedi. 

Konu ile ilgili herhangi bir hasta veya hasta yakınından başhekimliğe şikayet gelmediğini kaydeden Tuğcu, bahse konu servisin artan hasta sayısı nedeniyle 13 Ağustos tarihinde yeniden hizmete açıldığını, ardından bayram tatilinin 9 güne çıkarılması nedeniyle yine hasta sayısında belirgin düşüş olmasından dolayı yeniden geçici olarak kapatıldığını belirtti.

Tuğcu, servisin kapalı olduğu dönemde, gerekli olan tadilatları yapma imkanı tanıdığını da ifade etti.

Bu haber toplam 1114 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler