1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAĞLIK BAKANLIĞI, ÇÖP TOPLAMA VE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLATTI
SAĞLIK BAKANLIĞI, ÇÖP TOPLAMA VE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLATTI

SAĞLIK BAKANLIĞI, ÇÖP TOPLAMA VE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLATTI

Lefkoşa’da biriken çöplerin toplanması esnasında yurttaşların hem temizlik, hem de ilaçlama yapan ekiplere yardımcı olmaları yönünde çağrı yapıldı.

A+A-

 

 

Sağlık Bakanlığı, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) çalışanlarının sürdürdükleri eylemden dolayı kentte biriken çöplerin, toplanıp ilaçlanmasına yönelik çalışma başlatıldığını bildirdi.

Bakanlık, çalışmaların Lefkoşa Kaymakamlığı, Sağlık Bakanlığı, Belediyeler Birliği üyesi iktidar ve muhalefet partilerine mensup bazı belediye başkanları ve özel tanker sahibi yurttaşların girişimiyle başlatıldığını kaydetti.

Bakanlık Basın Bürosu aracılığıyla yapılan açıklamaya göre, Lefkoşa’da biriken çöplerin toplanıp ilaçlanmasına yönelik çalışmalar yarın da devam edecek.

Açıklamada, ülkenin sağlığından sorumlu bakanlık olan Sağlık Bakanlığı’nın, başlatılan temizlik ve ilaçlama çalışmalarından duyduğu memnuniyet ifade edilerek, katkı sağlayan Lefkoşa Kaymakamlığı, iktidar ve muhalefet partilerine mensup belediyeler ile özel sektöre ait tanker sahiplerine teşekkür edildi.

 

HALKA YARDIMCI OLUN ÇAĞRISI

Sağlık Bakanlığı’na bağlı ekiplerin ilaçlama işlemlerini sürdürdüğü belirtilen açıklamada, Lefkoşa’da biriken çöplerin toplanması esnasında yurttaşların hem temizlik, hem de ilaçlama yapan ekiplere yardımcı olmaları yönünde çağrı yapıldı.

Bakanlık, devlet, belediyeler, özel kuruluşlar ve yurttaşların da katkısıyla, biriken çöplerin erken bir sürede toplanacağını kaydetti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 580 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler