1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SAĞLIK BAKANLIĞI : ASILSIZ İDDİALAR
SAĞLIK BAKANLIĞI : ASILSIZ İDDİALAR

SAĞLIK BAKANLIĞI : ASILSIZ İDDİALAR

Sağlık Bakanlığı, Ürolog Dr. Erol Uçaner’in, basında yer alan ifadelerini, “halkın devlet hastanelerine olan güvenini yıpratıcı” olarak niteledi

A+A-

 

 

Sağlık Bakanlığı, amacını aşan ve gerçeklerle bağdaşmayan asılsız iddialarla, hastane ve sağlık kurumlarını, sağlık çalışanlarını karalamaya yönelik iddiaların, kimsenin çıkarına olamayacağını kaydetti.

Sağlık Bakanlığı, yaptığı yazılı açıklamada, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 6 yıldan bu yana kamu görevlisi olarak çalışan Ürolog Dr. Erol Uçaner’in, basında yer alan ifadelerini, “halkın devlet hastanelerine olan güvenini yıpratıcı” olarak niteledi.

Dr. Erol Uçaner’in yaklaşık 6 yıl önce, 6 Mart 2006 tarihinde geçici hekim olarak kamuda görev aldığı ve 3 ay önce de Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından kadrolandığına dikkat çekilen açıklamada, ilgili hekimin yaklaşık 2 yıldan beri de sağlıkla ilgili bir sivil toplum örgütünde başkan olarak görev yaptığı, adeta felaket tellallığı yapılan açıklamaların “etik” değerler açısından sakıncalı olduğu vurguladı.

Bu haber toplam 661 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler