1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Sağlığa "Kıbrıs Havayolları" darbesi
Sağlığa Kıbrıs Havayolları darbesi

Sağlığa "Kıbrıs Havayolları" darbesi

Kıbrıs Hava Yolları’nın kapanmasının ardından yaşanan radyoaktif ilaç sorununun çözülemediği haber verildi.

A+A-

 

Kıbrıs Hava Yolları’nın kapanmasının ardından yaşanan radyoaktif ilaç sorununun çözülemediği haber verildi.
Politis gazetesi “Radyoaktif İlaçlar Viyana’da Kaldı… Miktar İzin Verilenden Fazla” başlıklarıyla yayımladığı haberinde, Kıbrıs Rum Sağlık Bakanlığı’nın, eskiden Kıbrıs Hava Yolları’nın getirdiği radyoaktif ilaçların güneye taşınmasına devam edilmesi için bulduğu çözümün pek de uygun olmadığının görüldüğünü belirtti.

Lufthansa Hava Yolları ile Viyana üzerinden getirilmesi planlanan ilaçların, her uçuş için izin verilen miktardan fazla olduğu için sadece yarısının güneye ulaştığını kaydeden gazete, Kıbrıs Hava Yolları kapanmadan önce ilaçların iki farklı uçuşla adaya getirildiğini anımsattı.

Özel sektörün ilaçlarını hafta sonu normal bir şekilde teslim aldığını aktaran gazete, iki devlet hastanesinin ise siparişleri uçuş dışı kaldığı için yine ilaçsız kaldığını belirterek, ilaçların dün akşam adaya gelmesinin beklendiğini yazdı.

Gecikmelerle hem randevuların aksadığını, hem de tedavilerin daha sonraki günlere aktarılmasıyla yoğunluk yaşandığını belirten gazete, zaman geçtikçe ilaçların verimliliğinin de azaldığına dikkat çekti.

Şirketin kapanmasının nedenlerini araştıracak komite oluşturuluyor

Simerini gazetesi ise Kıbrıs Hava Yolları’nın kapanmasının nedenlerini araştıracak bağımsız bir komite oluşturulacağını yazdı.

Habere göre Kıbrıs Rum Maliye Bakanı Haris Yeorgiadis, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in Kıbrıs Hava Yolları’yla ilgili bağımsız bir araştırma yapılması niyetinin olduğunu söyledi.

Gazete edindiği bilgilere göre Anastasiadis’in, Davos’tan döner dönmez konuyla ilgili açıklamalarda bulunacağını belirtti. TAK

Bu haber toplam 1195 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler