1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Sadece goller vardı
Sadece goller vardı

Sadece goller vardı

Ligde iki sıkıntılı ekip. Biri Göçmenköy diğeri Doğan. Doğan Türk Birliği kadro yapısı itibarı ile bir adım önde ki bu maçta da kendini gösterdi. Sakat oyuncular Salih Güvensoy, Sabri, Ahmet Saygı… Takıma katkısı büyük futbolcular. Bir de Görüntü ce

A+A-

 

 

Ligde iki sıkıntılı ekip. Biri Göçmenköy diğeri Doğan. Doğan Türk Birliği kadro yapısı itibarı ile bir adım önde ki bu maçta da kendini gösterdi. Sakat oyuncular Salih Güvensoy, Sabri, Ahmet Saygı… Takıma katkısı büyük futbolcular. Bir de Görüntü cezalısı Ahmet Sönmez eklendi bunlara. Belki de ilk kez bir fotoğrafa bakılarak cezalı duruma düşen bir futbolcu. Uygulama iyi olabilir ancak standardı yakalamak çok önemli. Bu başarılabilirse doğru işler. Bir Borga örneğini düşünürsek uygulamanın ne kadar doğru işleyeceğinden emim değilim doğrusu. Yine de futbolcuların centilmenliği bozmaması gerektiği düşüncesindeyim.

Göçmenköy takımı kaybetmeye devam ediyor. Bu oyun tarzıyla maç kazanmalarının zor olduğunu söyleyebilirim. Futbolcular özgüvenlerini kaybetmiş. Sahada mücadeleden yoksun olan takım yüksek hata ile oynuyor. İleriden tutun kaleye kadar bireysel hatalar yapılıyor. Öncelikle bunun düzeltilmesi gerekir. Daha sonra alan hatalarına geçilmeli. Savunmada ciddi bireysel ve kademe hataları var. Adam kaçırma hat safhada. Takım kesinlikle sarkık libero ile oynamalı çünkü stoperler hep çizgi halinde kaldığından arkaya atılan toplarda ciddi sıkıntılar yaşanıyor. İki kenar bekte kademe sıkıntısı var. Zaten maçın hemen başında bu hatalardan gelen iki golden sonra takım iyice motivasyonunu kaybetti.

Orta alanda ciddi top kayıpları var. Bu bölgede, atak kesmede ve ileri top taşımadaki beceriksizlik hem birinci hem de üçüncü bölgeyi oyundan düşüren en büyük neden. Zaten mücadele etmeyen takımda orta alan çabuk geçiliyor. Duran toplarda takım ceza alanında topla buluşmada başarılı ancak son vuruşlarda bir o kadar başarısız. Böyle olunca da takımın gardı iyice düşüyor. Bu durum da rakibe kolaylık sağlıyor.

Doğan Türk Birliği rakibinin bu zaaflarından faydalanarak çok ihtiyacı olan üç puanı kazanmasını bildi ancak takımdaki sıkıntılar devam ediyor. Doğan Türk Birliği savunması bu maçta ilk müdahalelerde başarılı görünmesine rağmen oyun kurmakta başarısız. Savunmada alınan bütün topları uzun kullanılmayı tercih ettiler. Bu da top kayıplarına ve topun geri gelmesine neden oldu. Göçmenköy forvetlerinin savunmayı rahatsız etmeyen oyunu sayesinde hata yapmadılar ancak diğer haftalarda bu durum sıkıntı yaratır görünümünde.

Günümüz futbolunda topu yere koymak ve kaliteli pas yapmak önemli bir unsur. Doğan’da bunu göremedim. Göçmenköy takımına karşı uzun toplarla etkili olsalar da bu oyun tarzından vazgeçmeli takım. Peki istenilen üç puan alındı mı? Alındı. Ancak takımın hedeflerinin daha büyük olması gerektiği düşüncesindeyim.

Duran toplarda savunma başarısız. Ceza alanında adam almada yaşanan bu sıkıntı rakibe şans tanıdı. Geriden gelen oyunculara dikkat edilmeli.

Göçmenköy takımının tesisleşmeye verdiği önemi takıma da vermesi çok önemli. Takım puan alamıyor. Her geçen gün de özgüven kayboluyor. Devre arasında yapılacak transferlerle takım güçlendirilmeli, yoksa hüsrana uğranabilir. Yaşanacak hüsran da kulübü çok olumsuz etkileyebilir. Acil önlem alınmalı!!

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 471 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler