1. YAZARLAR

  2. Meltem Sonay

  3. ‘SADECE’ BEROVA!
Meltem Sonay

Meltem Sonay

Yazarın Tüm Yazıları >

‘SADECE’ BEROVA!

A+A-

UBP’den aday olacak iddialarının ardından sosyal medyadan yaptığı açıklama ile bir nevi ‘tekliflere açığım’ mesajı veren, hemen ardından da Genel Başkan Serdar Denktaş’ın istifasını isteyeceğini duyurduğu DP Girne Milletvekili Özdemir Berova, istifasından bu yana adeta ARAF’ta kaldı…

Meclis’teki işleyişin etkilenmemesi için Berova’nın istifasının okunması geciktirildi, UBP’den de adaylığı açıklanamadı. Konu dünkü Meclis Oturumu’nda da konu oldu, CTP Genel Başkanı Erhürman’ın yönlendirmesi ile Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, Başbakan Özgürgün’e “Berova’nın adaylığını ertele, Bütçe’yi de, Polis Yasası’nı da Meclis’ten geçirelim” teklifi yaptı.

berova.jpg

Tam olarak istifa edemediği için, UBP’den de adaylığını açıklayamayan ARAF’ta kalmış Berova da, ‘SADECE BEROVA’ olarak parti amblemsiz reklamını yapmaya çalışıyor…


Ve SEÇİM YASAKLARI BAŞLADI!

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bir süre önce ilgili komitenin onayladığı 7 Ocak 2018 Pazar günü seçime gidilmesini OYÇOKLUĞU ile onayladı, seçim STARTI da RESMEN verilmiş oldu.

Demokrat Parti’nin 2018 Bütçesi’ni gerekçe göstererek REDDETTİĞİ 7 Ocak 2018’de seçim kararının OYÇOKLUĞU ile Meclis’ten geçmesinin ardından, karar bugün RESMİ GAZETE’de yayımlanacak, böylece seçimin başlangıç günü olan 14 Kasım yani bugün itibarıyla seçim yasakları da başlamış olacak.


 

CTP’nin ‘NERESİ YENİ’ mi?, ‘ESKİLERİN YERİ DOLMAYACAK’ mı?

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, CTP’ye ‘neresi yeni’ eleştirisi yapanların, bugün de ‘eskilerin yeri dolmayacak’ eleştirisi yaptığına işaret etti, TUTARSIZLIK vurgu yaptı.

Erhürman’ın sosyal medya hesabından yaptığı şu açıklama dikkat çekti:

“Aylardır ‘CTP'nin neresi yeni, kadroda hala dört başbakan var’ diye ‘eleştiri’ yapanlar, şimdi de ‘eski başbakanların yeri dolmayacak’ diye ‘eleştiri’ yapmaya başladılar. Bir kere eski başbakanlarımızın yeri boş değil ki doldurulsun. Dördüyle de birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Dört arkadaşımız da bu ülke, bu halk için çalışmanın sadece milletvekili olanların yapabileceği bir iş olmadığını bilecek düzeyde olduklarını siyasi hayatlarında kanıtlamış insanlardır. İkincisi ‘eleştiri’ ile ilgili: Aynı konuda birbiriyle tutarsız iki ayrı eleştiriyi yapanlar söylediklerini ciddiye almamızı bekliyorlar mı gerçekten?”


Arabacıoğlu kararını verdi

24 yıllık Milletvekilliği’nin ardından yeniden aday olup olmayacağı konusunda bir süredir net kararını veremeyen Demokrat Parti Lefkoşa Milletvekili Doktor Mustafa Arabacıoğlu, aday olmamaya karar verdi.

Önce ‘aday olmayacağım’ diyen, hemen ardından bu konuda kafasının karıştığı ifade eden ve net kararını vermediğini belirten Arabacıoğlu, bu konuda dün EvrenseLgazete’ye yaptığı açıklamada, kesin kararını Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş ile paylaştığını ve partiye aday adaylık başvurusunda da bulunmadığını ifade etti.

Deneyimli siyasetçi Dr. Mustafa Arabacıoğlu’nun bugün açıklama yapması bekleniyor.


Alanlı: “Hedeflediğim hizmet anlayışına ulaşamadım, aday değilim”

Demokrat Partisi İskele Milletvekili Hüseyin Avkıran Alanlı, hedeflediği hizmet anlayışına ulaşamadığını ve bu nedenle 7 Ocak 2018 seçimlerinde aday olmama kararını aldığını açıkladı.

Alanlı’nın açıklaması şöyle:

“KKTC Cumhuriyet Meclisi Demokrat Parti  İskele Milletvekili olarak 2013 yılı Genel Seçimlerinde, halkımın teveccühü ile Parlamentoya seçildim.

Hayatımın her döneminde halkımla iç içe oldum. Enerjimi hep ideallerim uğruna harcadım.

Son 2 yıldır Partimin önerisi ve Parlamenter arkadaşlarımın desteği ile Cumhuriyet Meclisi Başkan Vekili olarak Parlamento oturumlarını, tarafsız ve Meclis İçtüzüğü doğrultusunda yönettim. 2 yıllık görevim süresince hiç izin kullanmadım. Parti ayırımı yapmadan kapımı çalan herkese imkanlarım çerçevesinde hizmet vermeye çalıştım.

Bu süreçte iyi niyet ve özveriyle, hizmet etme heyecanı içerisinde olmama rağmen; Bir Milletvekili olarak mevcut yapıda hedeflediğim hizmet anlayışına ulaşamadım.

Bu nedenle 2018 Erken Genel Seçimlerinde Milletvekili adayı olmama kararı aldım.

Hizmet aşkımın tezahürü olan çalışma azmimi ve tecrübelerimi, sorumlu, aydın, bilinçli, sorgulayıcı bir yaklaşımla çeşitli platformlarda halkıma hizmet etmeğe devam edeceğim. Her zaman olduğu gibi yine halkımla iç içe, gönül gönüle, samimi duygularla, yan yana yürüyeceğimi beyan ederim.

Milletvekili arkadaşlarıma, meclis personellerine, fiilen oy vererek beni Parlamentoya gönderen vatandaşlarıma, fikirleriyle destek veren tüm arkadaşlarıma, faaliyetlerimi takip eden tüm basın emekçilerine ve hep yanımda olan can dostlarım ile aileme sonsuz teşekkürlerimi sunarım”.


Seçim ve Sosyal Medya…

Kuşkusuz hayatın her alanında olduğu gibi seçimle ilgili de SOSYAL MEDYA çok yoğun kullanılacak, hatta kullanılmaya başlandı bile…

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), sosyal medyada en organize profil çizen partilerden…

Seçim sathı mailine girilir girilmez, bir süredir işaret ettiği ‘üretim’ vurguları ile de bağlantılı ‘#bu sistem değişecek, #çalışırız yaparız’ sözünü çoğaltan CTP, sosyal medyada görünürlüğünü artırmaya çalışıyor…


‘Kopyala yapıştır’ propagandası!

Halkın Partisi (HP), daha doğrusu Başkanı Kudret Özersay, sosyal medyayı en etkin kullanan siyasilerden… Kudret Özersay hemen her ‘popüler’ olaya sosyal medya hesabından yorum getirirken, HP Üyeleri de ‘kopyala yapıştır’la Özersay’ın ifadelerini çoğaltmaya çalışıyor.

Özersay’ın paylaşımlarını kopyalayıp kendi duvarına yapıştıranlar, ‘aday adaylığı’ resmi de çizerek, ‘devam’ diyerek sürdürdükleri bu ‘kopyala yapıştır’ propagandasının, ‘tek adam’ partisi olarak anılan HP’ye ne kadar fayda sağlayacağı ise soru işareti…

 

Bu yazı toplam 1751 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar