1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SADECE 'ACİL HİZMET' VERİLECEK
SADECE ACİL HİZMET VERİLECEK

SADECE 'ACİL HİZMET' VERİLECEK

BES, Mart ve Nisan maaşları alındığı takdirde, çalışanların sorunları çözülene kadar, "acil hizmetler dışında", Lefkoşa Türk Belediye’sindeki iş yavaşlatma eylemine devam edeceğini açıkladı

A+A-

 

 

Belediye Emekçileri Sendikası(BES), Mart ve Nisan maaşları alındığı takdirde, çalışanların sorunları çözülene kadar, "acil hizmetler dışında", Lefkoşa Türk Belediye’sindeki iş yavaşlatma eylemine devam edeceğini açıkladı.

BES Başkanı Savaş Bozat yaptığı yazılı açıklamada, Mart ve Nisan ayı maaşlarının yarın ödenmesiyle birlikte, LTB temizlik şubesinin tam kadro çalışarak başkenti 24 saat içinde temizleyeceğini, pompa istasyonlarında yaşanan sorun nedeniyle bazı bölgelerde yaşanan kanalizasyon taşkınlarının giderileceğini, sağlık hizmetlerinin devreye sokularak, ilaçlama çalışmalarının hızlandırılacağını ve vergi faturalarının dağıtılıp belediye veznesinin açılacağını belirtti.

Bozat, “Tüm acil hizmetleri Lefkoşa halkının hizmetine sunarken, Mayıs ayı maaşları ödenene dek, Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı sorunları formülize edilene dek, hizmet şeması yaşama geçirilene dek iş yavaşlatma eylemimiz devam edecektir” dedi.

Çalışanın angarya ve sosyal güvencesiz çalışmak istemediğini, maaşını gününde almak istediğini belirten Bozat, “Eğer bu taleplerimiz Anayasamıza ters ise biz de bu suçu işlemeye devam edeceğiz... Suçlular ellerini kollarını sallayarak toplum içinde gezecek, biz mağdurlar ise grev erteleme kararı ile cezalandırılacak. Değerlendirmesini kamuoyunun takdirine bırakırken yapanın yanına kalmayacağı bir düzen için mücadelemizi artırarak sürdüreceğiz” dedi.

Bakanlar Kurulu’nu LTB’deki grev yasağını gözden geçirmeye çağıran Bozat, Lefkoşa’da sağlık tehlikesi oluşturan birikmiş çöplerin temizlenmesi için son iki gündür katkı koyan tüm kesimlere teşekkür etti.

Bozer, “Bugün itibarıyla Lefkoşa Belediye çalışanları kılavuzluk hizmetleri dışında devreye girerek, 60 personelin katkısı ve 3 dozer, 2 açık kamyon, 4 adet çekirge ile temizliğe katkı koymuştur” dedi.
 

 

 

 

 

Bu haber toplam 597 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler