1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Sabri’nin 'klası ve inadı'
Sabri’nin klası ve inadı

Sabri’nin 'klası ve inadı'

İki Girne bölgesi takımlarından Doğan Türk Birliği ve Tatlısu dün Girne 20 Temmuz Stadı’nda karşı karşıya geldi. Öyle bir maç oldu ki…! Zirve hesapları yapan Doğan Türk Birliği adeta “öldü, öldü, dirildi...” Sabri diye yıllarca bu

A+A-

 

 

İki Girne bölgesi takımlarından Doğan Türk Birliği ve Tatlısu dün Girne 20 Temmuz Stadı’nda karşı karşıya geldi. Öyle bir maç oldu ki…! Zirve hesapları yapan Doğan Türk Birliği adeta “öldü, öldü, dirildi...”

Sabri diye yıllarca bu ülkede harcanan bir yetenek, maçın ikinci devresinde deyim yerinde ise “ALDI SAZI ELİNE VE BAŞLADI DÖKTÜRMEYE”… 

Sabri, ilk devreyi 2-0 geride tamamlayan DTB takımında ikinci yarı oynadığı oyun ve kendi şahsi becerisi ile attığı 3 golle takımına “Altın değerinde 3 puan” kazandırarak dün 20 Temmuz Stadı’nda bir kez daha “KAHRAMAN” oldu.

 

***

Maça ev sahibi DTB takım olarak çok kötü başladı. 3-5-2 dizilişi oyun dizilişi görüntüsündeki 2 Girne takımının iki ayrı devre de iki stratejik savaşı vardı.

Rakibine oranla konuk Tatlısu takımı maça daha arzulu, daha istekli başladı. Maçın ilk 20 dakikalık bölümü tamamen orta saha mücadelesi içinde geçti. Bu dakikalar içerisinde her iki takım adına ciddi denilecek net gol pozisyonu yoktu. Maçta tempo oldukça düşüktü.

Tatlısu orta saha hakimiyetini 20’nci dakikadan sonra ele geçirmeye başladı. Top kontrolünü eline geçirdi. Daha çok pas yaptı. Rakibi Doğan Türk Birliği’nin orta saha oyuncuları ile kanat oyuncularını pres ve adam adama markajla tamamen kilitledi.

Doğan Türk Birliği’nin hem sağ hem de sol kanadını kapatarak Doğan’ın kanatlardan atak yapmasını engeldi. Özellikle DTB’nin sol kanat oyuncusu Salih Güvensoy çok etkisiz kaldı. Sağ kanattan hiç etkili gelemedi.

Bundan önceki haftalarda görmeye alıştığımız atak varyasyonlarını dün ilk devre göremedik. Hücum organizasyonlarında etkili oyun sergileyerek iyi ataklar geliştiren DTB takımı ilk devre çok sönük ve etkisizdi. Özelikle başta Ceyhun, Raif, Salih, Serdar ve ilk devrede bu oyunculara Sabri’nin kötü ve temposuz, isteksiz oyununu da eklersek, direnen ve üst düzey mücadele eden hırslı Tatlısu takımı karşısında gol bulma şansı da yok denecek kadar azdı.

Kanatları çalışmayan takımda Ceyhun, Sabri ve Raif çok önde kaldı. Hücum bölgesinden geriye orta sahaya düşüp top kazanıp da ileriye top taşıyıp ta pozisyon üretemediler. Nitekim Doğan’ın ruhsuz ve tutuk mücadelesi karşısında konuk Tatlısu önünde 23’ncü dakikada önce Onurcan, sonrada Kamil’in gollerine engel olamadı ve maçta 2-0 geriye düştü.

Karşılaşmada iki farklı üstünlüğü de eline geçiren konuk Tatlısu oyuncularının bir anlamda direnci, hırsı ve mücadele düzeyi daha da arttı.

 

***

Vee 2’nci devre… İşte Doğan’ın “USTA AYAĞI” Sabri “SAHNEYE ÇIKTI”… Ben inandım, siz de inanın dedi resmen tüm takım arkadaşlarına. Takımını tecrübesiyle, isteği ve arzulu oyunu ile hırslandırdı. Resmen uyuyan bir takımı uyandırarak ateşleyip galibiyet için fitilledi.

Caner hoca ilk devre çok kötü görüntüde olan Serdar’ın yerine Ahmet Saygı değişikliği ile başladı. Dk 64’de ise yine sahada varlığı ve yokluğu belli olmayan Ceyhun’un yerine de sakat olmasına rağmen riskleri alarak genç ve yetenekli oyuncu Aydın’ı sahaya sürdü.

Kanatlarını hiç kullanamayan DTB takımı Aydın’ın sağdan getirdiği hızlı ve çabuk toplarla maçtaki temposunu ve ataklarını artırdı. Oyuna sonradan giren bu oyuncular ile Sabri’nin de galibiyet İnancı ve inadı eklenince DTB’ne hücumsal anlamda takıma ciddi derecede dinamizm geldi.

Doğan oyuncularının maçı kazanma arzusu arttı. Mücadele düzeyi yükseldi. Tempo arttı. Orta saha da yabancı oyuncular Kamara, Emamanuel ile birlikte Raif’in de yoğun pres anlayışı ile kazanılan toplar Sabri ile buluşturulunca başladı goller tek tek gelmeye.

Maçın ve günün adamı Sabri önce 55’nci daha sonra 61’nci dakika da maçta skoru 2-2’ye getirerek “maça ve galibiyete bende ortağım” dedi.

Bu gollerle yetinmeyen Sabri, hırslı futbolu ile kendi yarattığı pozisyonda rakip oyuncu İsmail’in düşürmesi ile maçın orta hakemi Aziz Dayı penaltı noktasını gösterdi.

Penaltı atışını da gole çeviren Sabri galibiyet kapısını açarak gol perdesini de dünkü maçta kapattı.

Sabri’nin ikinci yarıdaki bu azmi, bu hırsı kişisel yetenekleri ile de birleşince attığı gollerle gelen galibiyet ile Doğan Türk Birliği takımı adına “BİZDE BU ZİRVE, BU ŞAMPİYONLUK YARIŞINDAYIZ” mesajını verdi. Ama buradan DTB takımına küçük bir hatırlatma: “ HER ZAMAN SABRİ KURTARICI OLMAYABİLİR”…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1734 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler