1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SABRİ YILDIRIM 7 GÜN DAHA TUTUKLU KALACAK
SABRİ YILDIRIM 7 GÜN DAHA TUTUKLU KALACAK

SABRİ YILDIRIM 7 GÜN DAHA TUTUKLU KALACAK

Tepebaşı’nda Kırmızıgil ailesine ait araçları kundakladığı iddiasıyla tutuklanan zanlı Sabri Yıldırım dün yeniden yargı huzuruna çıkarıldı

A+A-

 

 

Didem MENTEŞ

 

Tepebaşı’nda Kırmızıgil ailesine ait araçları kundakladığı iddiasıyla tutuklanan zanlı Sabri Yıldırım dün yeniden yargı huzuruna çıkarıldı. Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Melek Esendağlı huzurunda görüşülen tahkikat duruşmasında, Başsavcılık adına İddia makamında Savcı Emine Tayfunsel ve  zanlının avukatı Mustafa Asena da hazır bulundu. Savcı, Çamlıbel Polis Karakolu Amiri Polis Çavuşu Hüseyin Aras’ı mahkemeye tanık olarak dinletirken, çavuş yeminli şahadet vererek olayla ilgili olguları aktardı.

Aras, zanlı Sabri Yıldırım’ın 28 Ağustos Salı günü Tepebaşı’nda Hüseyin Kırmızıgil’e ait garaj içerisindeki 4 adet aracın kasten ve kanunsuz olarak ateşleyerek hasara uğratmak suçu ile methaldar olduğunu söyledi. Aras, şikâyetçiden alınan ifadede 3 ay önce Mağusa’da bir kasap dükkânında şikâyetçiye giden ve ismi tespit edilen bir kişinin Sabri Yıldırım adına 1 milyon TL istediğini belirtti. Polis Çavuşu Aras, olayla ilgili olarak alınan kamera görüntülerinin incelenmesinin henüz tamamlanmadığını belirterek alınması gerek yaklaşık 15 ifade daha olduğunu belirtti. Aras, zanlı Sabri Yıldırım’ın soruşturma kapsamında 7 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlı avukatı Mustafa Asena’nın itirazı üzerine itiraz duruşması yapıldı. Tarafları dinleyen Yargıç Melek Esendağlı polise bir şans daha vereceğini belirterek zanlının 3 gün süre ile tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 645 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler