1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. S.Denktaş: Erken seçim KAÇINILMAZ
S.Denktaş: Erken seçim KAÇINILMAZ

S.Denktaş: Erken seçim KAÇINILMAZ

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, erken seçimin kaçınılmaz olduğunu, UBP iktidarının artık daha fazla dayanmasının mümkün olmadığını belirtti

A+A-

DENKTAŞ: “ERKEN SEÇİM KAÇINILMAZ”

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, erken seçimin kaçınılmaz olduğunu, UBP iktidarının artık daha fazla dayanmasının mümkün olmadığını belirtti.

DP Alsancak Örgüt Binası, dün akşam Genel Başkan Serdar Denktaş tarafından açıldı.

DP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Genel Başkanı Serdar Denktaş törendeki konuşmasında, Kıbrıs Türk halkının hoşgörüye ihtiyacı olduğunu vurguladı ve hükümeti eleştirerek tavsiyelerde bulundu.

Denktaş, “Hükmetmekten aciz hükümet sayesinde bunalan Kıbrıs Türk halkının bu dönemde sevgiye, saygıya, samimi diyaloğa ve hoşgörüye ihtiyacı var. Her DP’li en acı eleştirilere hoşgörü ile karşılık vermeli, insanlarımız arasında ayrım yapmamalı, ne kadar kamplara bölmeye çalışırlarsa çalışsınlar inatla kol kola girerek direnmeli. Çünkü buna hepimizin ihtiyacı var” dedi.

“Hepimizin görevi halkımızı layık olduğu sürece taşımaktır” diyen Denktaş, “halkı yalan vaatle kandırıp tam aksini yapanlara ders verme zamanın  geldiğini” kaydetti.

Halkın da artık üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini ifade eden Denktaş, erken seçimin kaçınılmaz olduğunu, UBP iktidarının artık daha fazla dayanmasının mümkün olmadığını belirtti.

Denktaş, “muhteşem ikili” benzetmesi yaparak, “UBP ve CTP’nin birbirine zıtmış gibi görünmelerine karşın birbirlerinden nemalandıklarını” iddia etti.

“Devlet vatandaş için çalıştığı müddetçe devlet gibi devlet olur” diyen Denktaş, vatandaşın kutsal olduğunu söyledi.

DP Girne İlçe Başkanı Mustafa Özdeğirmenci de, alternatif parti olduklarını ve iktidara doğru ilerlediklerini  belirterek, “Bilinmelidir ki halkımız umutsuz değildir. DP umuttur” dedi.

Alsancak Örgüt Başkanı Fuat Neşe ise, bölge insanının yaşam seviyesini yükseltmek için çalışma ekibiyle birlikte mücadele vereceklerini anlatarak, “Durmadan, yılmadan, usanmadan var gücümüzle çalışacak; gücümüzü, enerjimizi bölge insanımızın refahı için harcayacağız” dedi.

Bu haber toplam 726 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler