1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Rüştü hocama yakışmaz
Rüştü hocama yakışmaz

Rüştü hocama yakışmaz

Dr. Rüştü Şahin hocam ile eşimden dolayı yaklaşık 20 yıldır tanışıyorum. KKTC Hentbol Federasyonu, Rüştü Şahin ile antlaştığını duyunca en çok ben ve eşim sevindi. Rüştü hoca gibi bir değerin bu küçücük adaya gelip, hentbola gönül veren antrenör ve spor

A+A-

 

 

Dr. Rüştü Şahin hocam ile eşimden dolayı yaklaşık 20 yıldır tanışıyorum.

KKTC Hentbol Federasyonu, Rüştü Şahin ile antlaştığını duyunca en çok ben ve eşim sevindi.

Rüştü hoca gibi bir değerin bu küçücük adaya gelip, hentbola gönül veren antrenör ve sporcularla birlikte, Kıbrıs Türk Hentbolu’nu bir yerlere getireceğini yürekten inananlardan biriyim.

Adaya geldiğini duyduğum gün, Sporcu Eğitim Merkezine gidip ilk hoş geldin diyenlerdenim.

Oluşumlarla ilgili de iki üç kez sohbet ettim ve KKTC hentbolu ile düşündüklerini gazetemde yazmaya çalıştım.

Rüştü Şahin ile ilgili ilk gün (13 Eylül 2011) “Rüştü Hoca ismini ne tartışırım ne de tartıştırırım, bilgisinin ve tecrübesinin hentbolumuza ihtiyacı var. Bu bilgiden ve tecrübeden ben de yararlanmak isterim” yazdığım gibi, sözümü hala daha savunuyorum ve savunmaya devam edeceğim.

Rüştü Şahin buraya başarı yakalamak için geldiğini ve bu başarıyı yakalamak içinde ne gerekirse yapacağını açık açık söylemişti ver bunun da arkasında durdu.

Buraya kadar (ben fazla savunmasam da) Rüştü hocam kendine göre doğru yapmıştır.

Şu anda çalıştırdığı takım Avrupa kupalarına katılma yolunda ilerliyor ve inşallah en güzeline ulaşır.

Bu bağlamda ara transfer döneminden de yararlanarak üçüncü bir ülkeden takıma yeni sporcular kattı.

Türkiye Hentbol Erkekler Süper liginde başarıyı yakalamak adına yapılması gerekeni Rüştü hoca yaptı ve yapmaya da devam ediyor.

Yalnız Rüştü hocam nedense, KKTC Hentbol Federasyonu’nun uluslararası oyun kurallarını uygulamamasına göz yumuyor olması beni farklı düşüncelere yöneltiyor.

Bu küçücük ülke uluslararası kuruluşlar tarafından tanınmamış olabilir. Fakat tüm yasalarımız ve tüzüklerimizin uluslararası oyun kuralları çerçevesinde yürütülüyor olması gerçeğini de görmezden gelmemeliyiz.

KKTC hentbolunu yönetenler parmaklarının arkasına saklanıp olayın boyutunu görmeseler de.

Uluslararası bir kimliğe sahip olan Dr. Rüştü Şahin’in Uluslararası ve ulusal kongre ve dergilerde sunulmuş bildirileri ve yayımlanmış araştırma makaleleri bulunmaktadır.

Böylesine güzel bir kimlik, böylesine uluslararası bir kişilik, KKTC Hentbol Federasyonu’nun uygulamaya koyduğu (aslında tüm kulüplerin karşı olduğu) KKTC’li sporcuların ayni anda Türkiye Hentbol Süper Ligi’nde ve KKTC Hentbol liglerinde mücadele etmesine ne kadar daha göz yumacak ve ne kadar daha susacak.

Türkiye hentbol camiasında konuşulan Galatasaray’ın önümüzdeki sezon hentbol branşını kuracak olması ve yine konuşulan kurulacak olan hentbol branşının başına Rüştü hocanın geçeceği.

İnşallah gerçek olur. Rüştü hocama da yakışır.

Yalnız burada KKTC hentbol federasyonu yetkililerinin yapmış olduğu yanlışa alet olmak Rüştü hocama hiç yakışmaz.

Bu usulsüz bir durumdur.

Bu usulsüz duruma da ancak ve ancak Rüştü Şahin dur diyebilir.

Ülke hentbolu zaten Beşparmak Takımı yüzünden büyük zararlar görmektedir.

Bu küçücük adada en rağbet gören spor branşlarının başında bulunan hentbol, yılda sadece iki ay oynanması, bu branşa ilginin azalmasına yol açtı.

Burada her şey Beşparmak Takımı’nın durumuna göre ayarlanıyor. Son iki yıldır Federasyon Kupası düzenlenmedi, Süper Kupa oynanmadı. Her yıl sezon öncesi geleneksel olarak organize edilen ve büyük bir katılımla gerçekleşen Derviş Mişon Salon Hentbol turnuvası yapılmadı.

Hentbol adına federasyon tarafından daha yapılmayan o kadar çok şey var ki saymakla bitmez.

Üç beş kişi seninle birlikte yüzlerce üst düzey idman, onlarca maç yaparken, burada bulunan 600’e yakın sporcu ise tüm hentbol yaşamlarını Beşparmak Takımı’na göre ayarlamak zorunda bırakılmaları Rüştü hocama yakışmaz bir durum yaratmaktadır.     

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1147 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler