1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. RUM POLİSİNE KINAMA
RUM POLİSİNE KINAMA

RUM POLİSİNE KINAMA

“Eylemimiz kararlı şekilde devam edecektir” Kendisini, “Dünyadaki mevcut adaletsizliğe karşı olan, adanın eşitliğe dayalı, sınırsız bir ülke olması için insiyatif almış bir grup” olarak tanıtan Occupy Buffer Zone (Ara Bölgeyi İşga

A+A-

 

“Eylemimiz kararlı şekilde devam edecektir”

Kendisini, “Dünyadaki mevcut adaletsizliğe karşı olan, adanın eşitliğe dayalı, sınırsız bir ülke olması için insiyatif almış bir grup” olarak tanıtan Occupy Buffer Zone (Ara Bölgeyi İşgal) Hareketi, dün gece Rum Polisi’nin kendilerine gösterdiği şiddet yanlısı tutumu kınadı.
Hareketten yapılan yazılı açıklamada, dün gece güneydeki polis güçlerinin barışçıl eylemcilere karşı şiddet kullandığını ve 20'den fazla kişiyi bir gerekçe vermeden tutukladığını bildirdi.
Açıklamaya göre, bir kişinin yaralanarak, hastaneye götürüldüğü olaylar sırasında, binanın dışında işgal eylemi alanında toplanan destekçilere karşı da şiddet uygulayan polis, bu gruptan da iki kişiyi tutukladı.
Açıklamada; “Bizler polisin şiddet yanlısı tutumunu kınıyor ve tutuklanan tüm eylemcilerin serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Barış ve eşitlik için başlattığımız eylemimize devam etmekte kararlı olduğumuzu ilan ederek, herkesi daha yaşanılır bir dünya için desteğe çağırıyoruz.” denildi.
Eylem 15 Ekim'de başlamış ve 19 Kasım'da da Ara Bölge'de bir “işgal hareketine” dönüşmüştü. Uzun bir süredir Lefkoşa'nın merkezindeki Lokmacı/Ledra Ara Bölge'deki eylem alanında terkedilmiş halde duran ve Rum kilisesine ait binayı bir aktivite merkezine dönüştüren eylemciler, kültürel, sanatsal, eğitimsel etkinlikler, seminerler,çalıştaylar, müzik ve şiir geceleri organize ediyor, yeni kurdukları internet radyosuyla da yayın yapıyor.
Kilisenin, polisin eylemcilere yaptığı sert müdaheleden haberi olup olmadığı bilinmiyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 810 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler