1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. RUKİYE KAYA IŞILDIYOR
RUKİYE KAYA IŞILDIYOR

RUKİYE KAYA IŞILDIYOR

Hentbola, Yükseliş takımında 2003-2004 yıldızlar düzeyinde başlayan, Kıbrıs Olimpiyat Komitesi tarafından 2005 yılında “Dünya Olimpizm Ödülü” kazanan Rukiye Kaya, bugün hentbolda adeta bir yıldız olarak ışıldıyor. Geçtiğimiz Pazartesi akşamı

A+A-

Esentepe’de bir yıldız

 

Necmi Belge

 

Hentbola, Yükseliş takımında 2003-2004 yıldızlar düzeyinde başlayan, Kıbrıs Olimpiyat Komitesi tarafından 2005 yılında “Dünya Olimpizm Ödülü” kazanan Rukiye Kaya, bugün hentbolda adeta bir yıldız olarak ışıldıyor.

Geçtiğimiz Pazartesi akşamı Hentbol kadınlar liginde Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne karşı  Esentepe takımında yer alan Rukiye Kaya, takımının 18-17 kazandığı karşılaşmada galibiyette önemli bir rol oynadı.

2010 yılında Esentepe’ye transfer olan Rukiye Kaya Büyük Kadınlarda şampiyon olan Esentepe’nin en büyük kozu oldu.

Konu ile ilgili olarak YENİDÜZEN’e konuşan Rukiye Kaya, hentbola başadığı günden beri bu sporu çok severek başladığını ve oynadığını söyledi. Yetişmesinde büyük katkısı olan Yükseliş antrenörü Adem  Bürüncük’e de teşekkür ettiğini belirten Rukiye, kendisini Esentepe’ye kazandıran Cemal ile antrenör Naciye Erdoğan’da minnetar olduğunu vurguladı.

Hedefinin, Beşparmak gibi Kuzey Kıbrıs’ı Türkiye’de temsil eden bir bayan takımında veya Türkiye Hentbol Ligi’nde yer alan bir takımda oynamak olduğunu dile getirdi.

Rukiye Kaya son olarak, Kıbrıs’ta hentbola ve hentbol altyapısına daha fazla önem verilmesini istediğini sözlerine ekledi.

 

Bu haber toplam 1000 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler