1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ROMANYA İMPARATORLUĞU
ROMANYA İMPARATORLUĞU

ROMANYA İMPARATORLUĞU

KKTC Futboltenisi Federasyonu’nun organize ettiği, 22-24 Kasım 2011 tarihleri arasında yer alan II. Kadınlar ve X. Erkekler Avrupa Futboltenisi Şampiyonası dün oynanan finaller ile sona erdi. Atatürk Spor Salonu’nda oynanan kadınlarda beş, e

A+A-

 

 

KKTC Futboltenisi Federasyonu’nun organize ettiği, 22-24 Kasım 2011 tarihleri arasında yer alan II. Kadınlar ve X. Erkekler Avrupa Futboltenisi Şampiyonası dün oynanan finaller ile sona erdi.

Atatürk Spor Salonu’nda oynanan kadınlarda beş, erkeklerde dokuz takımın tekli, çiftli ve üçlü kategoride mücadele ettiği şampiyonada, şampiyonanın favorisi Romanya altı kategoriden beşinde şampiyon olurken, üçlü erkeklerde ise şampiyonluğu Macaristan’a kaptırdı.

Bu arada KKTC Futboltenisi Milli Takımları tekli, ikili ve kadınlarda beşinci olurken, erkeklerde teklide dokuzuncu, ikilide yedinci ve üçlüde altıncı oldu. 

Finallerini, BRTK’nin naklen yayınladığı Avrupa Futboltenisi Şampiyonası’na tüm çağrılara rağmen halkın ilgisi hemen hemen sıfırdı.

Şampiyona sonunda kapanış konuşmasını yapan KKTC Futboltenisi Federasyonu Başkanı Şevket Songur, tüm katılan ülkelere teşekkür ederken, bundan sonraki şampiyonalarda yeniden buluşma dileğinde bulundu.

Başkan Songur’un konuşmasının ardından geçilen ödül töreninde şampiyon olan ve dereceye giren takımlara ödüllerini Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş, FİFTA Başkanı Dubravno Lipjnak, Türkiye Futboltenisi Platformu Başkanı Orhan İçin ile KKTC Futboltenisi Federasyonu Başkanı Şevket Sungur takdim etti.

 

Erkekler teknik sonuçları:

Tekli: 1.Romanya 2.Macaristan, 3.Hırvatistan, 9.KKTC

İkili: 1.Romanya, 2.Macaristan, 3.Hırvatistan, 7.KKTC

Üçlü: 1. Macaristan, 2. Romanya, 3. Makedonya, 6.KKTC

 

Kadınlar teknik sonuçları:

Tekli: 1. Romanya,2. Macaristan, 3. Moldova, 5. KKTC

İkili: 1. Romanya, 2. Macaristan, 3. 5.KKTC

Üçlü: 1. Romanya, 2. Macaristan, 3. Türkiye, 5. KKTC

 


Fotoğraflar: Kuzey ERTOPALOĞLU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler