1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Rodin sergisine okullardan yoğun ilgi   
Rodin sergisine okullardan yoğun ilgi   

Rodin sergisine okullardan yoğun ilgi   

Erbil Arkın’ın orijinal koleksiyonundan oluşan 34 parçalık Auguste Rodin(1840-1917) ve arkadaşlarının eserlerinin yer aldığı “RODIN His Lover & His Friends” adını taşıyan heykel sergisine okullar yoğun ilgi gösterdi.    

A+A-

Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi(ARUCAD)’nin kuruluşunu taçlandırmak adına üniversitenin kurucusu Erbil Arkın’ın orijinal koleksiyonundan oluşan 34 parçalık Auguste Rodin(1840-1917) ve arkadaşlarının eserlerinin yer aldığı “RODIN His Lover & His Friends” adını taşıyan heykel sergisine okullar yoğun ilgi gösterdi.    

Her gün yüzlerce sanatseverin ziyaret ettiği sergide, okullardan özel gezi düzenleyerek Rodin’in eserlerini görme fırsatı bulan öğrenciler, sanatçının üslubu ve eserlerin tarihsel dönemleri hakkında bilgi aldı.            

aa-001.jpg

Düşünen Adam yapıtıyla tanınan Fransız heykeltıraş Auguste Rodin, modern çağın en önemli öncüleri arasında gösterilen bir sanatçı.  Heykel sanatını bir dünya ustasının eserleri aracılığıyla geniş kitlelere tanıtmayı amaçlayan ARUCAD’ın sergilediği 34 parçalık özel koleksiyonda, ünlü sanatçının Tunç Çağı, Öpüşme,  Havva ve Meditasyon gibi eserleri yer alıyor.            

Modern sanatın öncülerinden Rodin ve arkadaşlarının eserlerinin izleyicilerle buluştuğu sergi, sanata ve sanat eğitimine verilen önemin derecesini tescil etmek adına büyük önem taşıyor. Bu düzeyde ve bu çapta bir sergi Kıbrıs’ta ilk kez gerçekleştiriliyor. Heykelin büyük ustası Auguste Rodin’in ölümünün 100.yılı anısına düzenlenen sergi, 17 Kasım’a kadar hafta içi ve hafta sonu 9.00 – 21.00 saatleri arasında ARUCAD eğitim merkezinde ziyaret edilebileceği kaydedildi.         

 

 

 

Bu haber toplam 2210 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler