1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. RMMO’dan dört kişi açığa alınıyor
RMMO’dan dört kişi açığa alınıyor

RMMO’dan dört kişi açığa alınıyor

Mari'deki deniz üssünde 11 Temmuz'da meydana gelen patlamanın ardından, patlamayla ilgili soruşturmaların kolaylaşması için İtfaiye Teşkilatı’nın 4 çalışanının yanı sıra RMMO'ndan da 4 kişinin açığa alıyor

A+A- 

Sorumlular açığa alınıyor

 

Mari’deki deniz üssünde 11 Temmuz’da meydana gelen patlamanın ardından, patlamayla ilgili soruşturmaların kolaylaşması için İtfaiye Teşkilatı’nın 4 çalışanının yanı sıra Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO)’ndan da 4 kişinin açığa alınması kararının söz konusu olduğu belirtildi.
Fileleftheros gazetesi “Dört Subay Açığa Alınıyor... Cezai Soruşturmaların Kolaylaşması İçin RMMO Dışına... Geçtiğimiz Cumartesi Yazılı Olarak Bilgilendirildiler” başlıkları altında verdiği haberinde, açığa alınmalar sürecinin RMMO Başkomutanlığı alt hiyerarşisinden başlatıldığını; açığa alınmasına karar verilen RMMO’dan dört yetkiliye mektupların gönderildiğini ve bu mektuplarda haklarında yapılan cezai soruşturmaların kolaylaşması için açığa alındıkları bilgisinin verildiğini belirtti.
Habere göre söz konusu mektuplar Üçüncü Tugay Destek Yönetici Yardımcısı Albay Georgios Georgiadis, Savaş Malzemeleri Müdürü Albay Lambros Lambru, Savaş Malzemeleri Müdürlüğünden Yarbay Nikos Georgiadis ve Deniz Üssü İkinci Kaptanı Yunanlı Theodoros Grutsis’e gönderildi.
Politis gazetesi de, RMMO Başkomutanı Yardımcısı Savvas Aryiru’nun da görevinden men edilmesinin gündemde olduğunu kaydetti.
Alithia gazetesi ise Aryiru’nun, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas tarafından görevinden men edilmesinin olmaması için istifa etmesi yönünde baskılar aldığını yazdı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 587 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler