1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. RETURN SEE KIBRIS’TA TOPLANACAK
RETURN SEE KIBRIS’TA TOPLANACAK

RETURN SEE KIBRIS’TA TOPLANACAK

RETUN SEE’nin en üst yönetim organı olan RETUN SEE Sekreteryası’nın 6-7 Ekim 2012 tarihinde Kıbrıs’ta toplanmasına karar verildi

A+A-

 

 

 

Güney Doğu Avrupa Enerji Sendikalarının (RETUN SEE) 4. Genel Kurulu 11 Şubat 2012 tarihinde Yunanistan’ın Kavala şehrinde gerçekleşti.

 

RETUN SEE Yönetim Kurulu Üyesi de olan DEV-İŞ Genel Başkanı Mehmet Seyis Genel Kurula katıldı. Bölge sorunlarının ve işçi haklarına yapılan saldırıların tartışıldığı Genel Kurul aralarında Kıbrıs, Türkiye ve Yunanistan’ın da bulunduğu 15 ülkeden 23 sendika katıldı. Ayrıca Uluslararası Enerji Sendikalarını (ICEM) temsilen ICEM Direktörü Jım Caterson da konuk olarak toplantıya katıldı.

 

Genel Kurulda çeşitli konular yanında, RETUN SEE’nin en üst yönetim organı olan RETUN SEE Sekreteryası’nın 6-7 Ekim 2012 tarihinde Kıbrıs’ta toplanmasına karar verildi. İlgili toplantı 1 gün Güney Kıbrıs’ta 1 gün ise Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleşecek. Kıbrıs’ta gerçekleşecek toplantıyı ev sahibleri olarak DEV-İŞ ve PEO Segdamelin organize edecek.

 

RETUN SEE Sekreteryasında Türkiye Petrol-İş ile birlikte Yunanistan, Slovekya, Romanya ve Sırbistan Sendikaları bulunuyor. RETUN SEE’nin Kavala’da yapılan 4. Genel Kurulu öncesinde 10 Şubat’ta Yunanistan’da yapılan Genel Grev ve Protesto Gösterilerinin Kavala eylemlerine DEV-İŞ Genel Başkanı Mehmet Seyis ve diğer konuk sendikacılar da katılarak sınıf dayanışmalarını ilettiler.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 600 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler