1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. RESTORASYON İÇİN GERİ SAYIM
RESTORASYON İÇİN GERİ SAYIM

RESTORASYON İÇİN GERİ SAYIM

Dipkarpaz’daki Apostolos Andreas Manastırı’nın restorasyonu ile ilgili açıklamanın Çarşamba günü yapılmasının beklendiği belirtildi

A+A-Dipkarpaz’daki Apostolos Andreas Manastırı’nın restorasyonuna ilişkin mimari planların Karpaz Bölge Piskoposluğu tarafından BM’ye teslim edilmesinin yakın olduğuna ilişkin açıklamanın Çarşamba günü yapılmasının beklendiği belirtildi.
Fileleftheros gazatesi, “Apostolos Andreas İçin İhaleye Doğru” başlıklı haberinde söz konusu mimari planların BM’ye teslim edileceğini yazdı.
Habere göre mimari planların teslim edilmesinin ardından, sözleşmeler hazırlanacak ve ihalelere çıkılacak.
Gazete, Karpaz Bölge Piskoposluğu ile Apotolos Andreas İdare Komitesi’nin, Türk tarafıyla değil, BM ile muhatap olacağını, bunun da olumlu bir nokta olduğunu yazdı.
Söz konusu mimari planların, Eylül ayı sonuna veya Ekim ayı başına kadar sunulmasının beklendiğini yazan gazete BM’nin, bunlar olmadan ihaleye çıkılmasının mümkün olmadığını açıkça dile getirdiğini de belirtti.
Gazete elde ettiği bilgilere dayanarak, olumlu adımın, Karpaz Bölge Piskoposu Hristoforos’un, BM yetkilileriyle gerçekleştirdiği ve de Manastır’ın restorasyonuna ilişkin planların teslim edilmesi için garantiler istediğinin görüşmenin ardından ortaya çıktığını yazdı.
Gazete ayrıca Apostolos Andreas Manastırı’nın restorasyonu çerçevesinde yapılacak çalışmalara da değindi

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 857 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler