1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN KARARLAR
RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN KARARLAR

RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN KARARLAR

KKTC ile Türkiye arasında imzalanan “2012 Mali Yılı Türkiye Cumhuriyeti Kaynaklarından KKTC’ye Sağlanan Hibelerin Kullanımına İlişkin Protokol”, Resmi Gazete’de yayımlandı

A+A-

 

TÜRKİYE’NİN SAĞLADIĞI HİBELERLE İLGİLİ PROTOKOL

KKTC ile Türkiye arasında imzalanan “2012 Mali Yılı Türkiye Cumhuriyeti Kaynaklarından KKTC’ye Sağlanan Hibelerin Kullanımına İlişkin Protokol”, Resmi Gazete’de yayımlanarak Cumhuriyet Meclisi’nin bilgisine getirildi.

Bakanlar Kurulu’nun, 22 Şubat tarihli toplantısında onaylanan protokole göre Türkiye kaynaklarından ve yalnızca bütçe ödeneklerinden sağlanacak hibeler olmak üzere 2 şekilde düzenlenen hibeler, TC Teknik Heyeti kararına istinaden, TC Hazine Müsteşarlığı’nda TC Lefkoşa Büyükelçiliği hesabına nakit olarak aktarılacak.

Protokolde, yatırımlar için 312 milyon 78 bin 262 TL, reel sektör projeleri için 108 milyon TL, savunma ödenekleri için 201 milyon 981 bin 331 TL ve teşvik ödenekleri için 23 milyon 952 bin 199 TL kaynak öngörülüyor. Bu kaynaklar, bir önceki yıldan devreden miktarlar da göz önünde bulundurularak belirlendi.

Protokol, 16 Mart tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı.

 

VALENCIA’YA TON BAŞINA 35 TL’LİK DESTEK

Üreticilerin mağduriyetlerini gidermek ve serbest piyasa fiyatlarının daha sağlıklı oluşmasını sağlamak amacıyla, Cypfruvex Ltd. konsantre tesislerinde değerlendirilecek Valencia tipi portakala ton başına 35 TL ödeniyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu’nun 7 Mart tarihli kararına göre, üreticiden direkt bahçede yapılacak alım için Cypfruvex Ltd’de düzenlenen Tartı Fişi ve Standart Dışı Ürün Belgesi ibraz edilmesi gerekiyor.

Ödemeler, Doğrudan Gelir Desteği Ödemeleri’nden karşılanacak.

“GÜZERGAH BELİRLEME KOMİTESİ” OLUŞTURULDU

Ülkede ulaşım ve kamu taşımacılığının iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapmak amacıyla İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı bünyesinde “Güzergah Belirleme Komitesi” kuruluyor.

Bakanlar Kurulu kararına göre komite, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile Polis Genel Müdürlüğü’nden birer üst düzey yöneticiyle Kamu Araçları İşletmeleri Birliği’nden 1 temsilciden oluşacak.

YURTDIŞI KIBRISLI TÜRKLERLE İLGİLİ HİZMET ALIMI

Bakanlar Kurulu, Başbakanlık bünyesinde oluşturulacak Yurtdışı Kıbrıslı Türkler Başkanlığı ve Yurtdışı Kıbrıslı Türkler ile ilgili olarak ocak-mart dönemini kapsayan toplam 99 bin 600 TL’lik hizmet alımına onay verdi.

Devlet İhale Tüzüğü gereğince Dedeoğlu Dış Ticaret Ltd’den alınacak hizmet için öngörülen bedel, Başbakanlık bütçesinin Siyasi Tanıtım Giderleri kaleminden karşılanacak.

DEĞİRMENCİOĞLU’NUN GÖREV SÜRESİ UZATILDI

Ankara Büyükelçiliği’nde görev yapan Eğitim Kültür Ataşesi Alkan Değirmencioğlu’nun görev süresi 1 yıl uzatıldı.

Değirmencioğlu’nun görev süresi 1 Ağustos 2012’de sona erecekti.

POLİS BİLGİ VE TECRÜBE ALIŞVERİŞİNDE BULUNACAK

Polis Genel Müdürlüğü ile TC Emniyet Genel Müdürlüğü balistik uzmanları arasında bilgi ve tecrübe alışverişinde bulunmak amacıyla 21-25 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da çalıştay düzenleniyor.

Bakanlar Kurulu kararına göre sözkonusu etkinlikte Polis Genel Müdürlüğü’nü Polis Çavuşu Ahmet Arnavut temsil edecek.

NÜFUS SAYIMI’NDA GÖREV YAPANLAR ÖDENİYOR

Aralık 2011 Nüfus ve Konut Sayımı’nda görev yapan eğitmen kontrolörleri, kontrol memurları ve sayım memurları ödeniyor.

Bakanlar Kurulu kararına göre, sözkonusu ödemeler için DPÖ bütçesi altında oluşturulan Nüfus Sayımı Projesi kaleminden toplam 3 milyon 300 bin TL ayrıldı.

İNGİLİZ “FOOD & TRAVEL” DERGİSİ KIBRIS TÜRK MUTFAĞINI TANITACAK

İngiltere’de faaliyet gösteren “Food & Travel” dergisi, Kıbrıs Türk mutfağını tanıtacak.

Bakanlar Kurulu kararına göre sözkonusu dergiden 2 kişi, nisan ayı içinde Girne yöresini ziyaret edecek.

FUAR KATILIMI

Atatürk Meslek Lisesi, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde 9-12 Mayıs tarihleri arasında yapılacak Drupa-Print Media Messe Düsseldorf 2012 Fuarı’na katılarak, KKTC’yi temsil edecek.

Bakanlar Kurulu kararına göre, fuara Atatürk Meslek Lisesi öğretmeni Bilal Akbayır ile Matbaa Teknik Öğretim Görevlisi Mehmet Karagil katılacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 980 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler