1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'REKTÖRLÜĞÜN TACİZLERİ YOĞUNLAŞTI'
REKTÖRLÜĞÜN TACİZLERİ YOĞUNLAŞTI

'REKTÖRLÜĞÜN TACİZLERİ YOĞUNLAŞTI'

Doğu Akdeniz Üniversitesi Birlik ve Dayanışma Sendikası: Sendika başkanımızın darp edilmesini kınıyoruz

A+A-

  Doğu Akdeniz Üniversitesi Birlik ve Dayanışma Sendikası (DAÜ BİR-SEN) Genel Sekreteri Tezel Baykent, dün, Sendika Başkanı Tevfik Yoldaş’ın DAÜ Basımevi Müdürü Hasan Kavaz’ın saldırısına uğradığını ve darp edildiğini savunarak, bunu kınadı.
Baykent yaptığı yazılı açıklamada, Rektörlüğün son bir yıldır sendika yöneticileri üzerindeki baskı ve tacizlerini yoğunlaştırdığını ileri sürerek, bu baskılardan sendika başkanının da nasibini aldığını, iki yıl boyunca başarıyla sürdürdüğü görevinden sendikal faaliyetleri nedeniyle alındığını, yedi ayda üç kez görev yerinin değiştirildiğini iddia etti.
Sendika Başkanının mobbing uygulamasına maruz bırakıldığını savunan Baykent, olaydan Hasan Kavaz kadar Rektör başta olmak üzere tüm üniversite yönetiminin sorumlu olduğunu, DAÜ’de çalışanların ve özellikle sendika yöneticilerinin can güvenliği olmadığını da ileri sürdü.
Baykent, üniversite yönetiminin Hasan Kavaz’a görevden el çektirerek, hakkında disiplin soruşturması başlatılmasını isteyerek, “Üniversitede gerginliği, cepheleşmeyi ve bunların beraberinde getireceği olayları önlemenin başka yolu yoktur” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 701 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler