1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. REKTÖR İDDİALARI YANITLADI: ASPARAGAS
REKTÖR İDDİALARI YANITLADI: ASPARAGAS

REKTÖR İDDİALARI YANITLADI: ASPARAGAS

LAÜ Rektörü Prof. Dr. Göksel: LAÜ’de öğrencilerin karıştığı hiçbir siyasi eylem yer almadığı gibi kavga benzeri basit adli bir olay dahi olmadı

A+A-

 

 

Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Ahmet Bülend Göksel, son bir yılda üniversitede öğrencilerin karıştığı hiçbir siyasi eylem olmadığını, hatta kavga gibi basit adli bir olay dahi yaşanmadığını belirtti.

 

Göksel yazılı açıklamasında, üniversitede olaylar yaşandığına dair bazı gazetelerde çıkan haberlerin gerçekleri yansıtmadığını belirterek, özetle şunları kaydetti:

 

“Gerek yurtlarda kalan öğrenciler ve gerekse öğrenci konseyi başkan ve üyeleri bu yayınlardan sonra gruplar halinde Rektörlük makamını ziyaret ederek aslı astarı olmayan bu asparagas haberleri şiddetle kınamışlar ve huzur içinde sürdürdükleri eğitimlerini zedelemeye çalışanlara gereken cevabın verilmesini talep etmişlerdir.

 

Bazı çevrelerin kişisel heveslerini tatmin etmek için oynamaya çalıştıkları bu kirli oyunlara üniversitemizin alet olmayacağı son derece açıktır.

 

Üniversitemizin geleceğe doğru büyüyerek yürüyüşü ve yükselişi devam edecek, yeni bölümler ve fakültelerin açılması sürecek ve öğrenci sayısı bütün bu engellemelere ve karalama kampanyalarına rağmen artmaya devam edecektir.

 

Bu yalan haberleri üretenlerle de yasal yollarla mücadele edilecek ve üniversitemizin hakkı yasal yollarla aranacaktır.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 921 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler