1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. REKORLA TÜRKİYE İKİNCİSİ
REKORLA TÜRKİYE İKİNCİSİ

REKORLA TÜRKİYE İKİNCİSİ

Ankada’da 16-17 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Yıldızlar Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda yarışan Erdal Sakaoğlu, 110 metre engelli branşı seçme serisinde 14.92 saniyelik derecesi ile yeni Yıldızlar KKTC rekorunu kırarak finale kaldı. F

A+A-

 

 

Yıldızlar Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda ülkemiz atletlerinden Erdal Sakaoğlu, 110 metre branşında 14.92’lik derecesi ile hem finale kaldı hem de KKTC yıldızlar rekorunu kırdı. Finalde 14.95 koşan Sakaoğlu, Türkiye ikincisi oldu

 

Ankada’da 16-17 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Yıldızlar Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda yarışan Erdal Sakaoğlu, 110 metre engelli branşı seçme serisinde 14.92 saniyelik derecesi ile yeni Yıldızlar KKTC rekorunu kırarak finale kaldı. Finalde 14.95 saniye koşan Sakaoğlu, bu derecesi ile Türkiye üçüncüsü oldu. Yıldızlar branşında kırdığı bu rekorla Erdal Sakaoğlu 15 saniyenin altında koşan ilk yıldız atlet oldu.

 

SAYMAZ İKİNCİ, İSTANBULLU YEDİNCİ OLDU

Yüksek atlama erkeklerde Koral Saymaz 1.96 metrelik derecesi ile kendinin en iyi derecesini elde ederken, Türkiye ikincilği kazandı.

Şampiyonada yarışan diğer atletlerden Mehmet İstanbullu, gülle atmada 14.14 metrelik derecesi ile 7’nci olurken, Berk Çakır uzun atlama branşında 5.53 metrelik derecesi ile finale kalamadı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 500 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler