1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. REKOR KIRDILAR
REKOR KIRDILAR

REKOR KIRDILAR

Konya’da yapılan TC Skeet Şampiyonası’nda Gönyeli Avcılık ve Atıcılık Kulübü Genç Sporcuları büyük bir başarıya imza attı.

A+A-

 

 

 

6 - 8 Temmuz tarihlerinde Konya’da yapılan TC Skeet Şampiyonası’nda Gönyeli Avcılık ve  Atıcılık Kulübü Genç Sporcuları büyük bir başarıya imza attı.

Gönyeli Avcılık Atıcılık Kulübü Genç Takımından dört sporcu şampiyona sonucunda ilk dört sıraya yerleşerek Türkiye klasmanında da lider konuma geçtiler.

 

REKOR KIRDILAR

Gönyeli Avcılık ve Atıcılık Kulübü Genç Takımı şampiyonada bireysel rekorları yanında takımsal puanı ile de rekor kırarak birinci geldi.

Şampiyona’da Gönyeli Avcılık ve  Atıcılık Kulübü Genç Milli Atıcısı  Ali Somuncu hem 117 atarak gecen yıl takım arkadaş Alı Çeler de olan Türkiye ve KKTC rekorunu kırdı .

Ali Somuncu ise hem 125 üzerinden 116 olan rekoru 117 yaptı,  hem de 150 üzerinden 139 olan rekoru 140 yaparak yeni rekora imza attı.

Şampiyonaya Büyük Bayanlar Kategorisi’nde katılan KKTC’li sporcu Neşe Tuncalın da 75 atış üzerinden 59 vuruş yaparak üçüncü geldi.

 

TRAP’TA DA BAŞARI GELDİ

Gönyeli Avcılık Atıcılık Kulübü genç sporcularından  bir başka grup ise 6 - 8 Temmuz tarihlerinde İzmir’de yapılan Türkiye Trap Şampiyonası’na katıldı.

Gönyeli Avcılık Atıcılık Kulübü genç sporcuları Türkiye Trap Şampiyonası’nda genç takım olarak takımsal puanı ile rekor kırarak birinci geldi.

Şampiyona’da genç milli atıcımız Mert Kofalı  ikinci, Hasan Emirsoyu dördüncü geldi. Şampiyona’ya katılan Girne Avcılık Atıcılık Kulübü genç sporcularından Ayhan Acarkan ise üçüncü gelerek önemli bir başarıya imza attı.

 

KOLOZALİ: “SPORCULARIMIZI YÜREKTEN KUTLARIM”

Gönyeli Avcılık ve Atıcılık Kulübü Başkanı Hasan Kolozali, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Kulüp olarak sağladıkları bu başarıdan dolayı tüm genç sporcularımızı yürekten kutlarken desteklerini esirgemeyen her kese de teşekkür ederiz.

Elde edilen bu başarıyı Türkiye dışında uluslararası boyuta taşımak için tüm gücümüzle çalışmalarımızı  sürdürmeye devam edeceğiz. Bunun için yetkililerimizden gerekli desteği beklediğimizi bir kez daha vurgularız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 476 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler