1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. REKOR KATILIM
REKOR KATILIM

REKOR KATILIM

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 20.’si düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali, Resim Çizme Yarışması’yla başladı.

A+A-

 

 

 

 

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 20.’si düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali, Resim Çizme Yarışması’yla başladı. Festivalin başlangıç etkinliği olan 15. Resim Çizme Yarışması’na katılan öğrenciler hünerlerini resim kâğıdına döktüler.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce çocukla buluşacak birbirinden renkli festival etkinlikleri, 10 Mart- 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Daha önceki yıllara göre bu yıl daha yüksek katılımla gerçekleşen 15. Resim Yapma Yarışması’nda, 1000 öğrenci sayısına ulaşıldı. 1’den 5. sınıfa kadar olan sınıflar saat 09:00’da Çanakkale Ortaokulu’nda yarışmaya girdi. 1 ve 2. sınıf öğrencileri “ağaç sevgisi, hayvan sevgisi ve sevdiğim oyuncaklarım” konularını çizerken, 3,4 ve 5. sınıf öğrencileri ise “Mağusa konusu, “Deniz altında yaşam”, “Gökyüzünde balonlar, kuşlar ve uçurtmalar”, “Nasıl bir çevrede yaşamak istersiniz?” konularını işledi. Anasınıflar ise saat 10.00’da Şht. Hüseyin Akil İlkokulu’nda girdikleri yarışmada serbest çizim yaptılar. Etkinliğe katılan çocuklar hünerlerini resim kâğıdına dökerken, aileler de her zamanki gibi dışarıda heyecanlı bir bekleyiş içindeydi.

15. Resim Çizme Yarışması’nda dereceye girenler Türksal İnce Başkanlığında, Peran Alnar, Fehmi Tuncel, Mustafa Cihangir ve Serkan Sürek’ten oluşan juri tarafından belirlenerek önümüzde hafta içinde açıklanacak.

 

EN BÜYÜK ÇOCUK FESTİVALİ

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, 20 yaşına ulaşan Gazimağusa Çocuk Festivali’nin Kıbrıs’ın tartışmasız en büyük çocuk festivali olmaya devam ettiğini, çocukların yeteneklerini ön plana çıkaran etkinliklerden biri olan 15. Resim Çizme yarışmasında rekor sayıya ulaşarak etkinliğe 1000 çocuğun katıldığını belirtti. Organizasyonu böylesi başarılı bir noktaya taşıyan Mağusa Kültür Derneği eğitmenlerine ve görev alan jüri üyelerine teşekkür eden Kayalp, festivalin büyümesinde ve gelişmesinde büyük payı olan velilere de yoğun ilgileri nedeniyle teşekkür etti.

Mağusa Kültür Derneği Başkanı Esen Beyköylü de yaptığı konuşmada, yine binlerce çocukla buluşacakları festivalin başlamasından duydukları mutluluğu ifade ederek, çocukların yeteneklerinin gelişmesi ve sosyal gelişimleri için organizasyonun son derece önemli olduğunu söyledi. İşbirliğinden dolayı Gazimağusa Belediyesi’ne teşekkür eden Beyköylü, yarışmanın yapıldığı okulların idarelerine ve juri üyelerine ve çocuklarının festivalde olmasını sağlayan velilere teşekkür etti. Yarışmanın Jüri Başkanı Türksal İnce de yarışmadaki konular hakkında bilgi verdi. Etkinlikte ayrıca katkılarından olayı Çanakkale Ortaokulu Müdürü Redif Güvensoy’a Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp tarafından plaket takdim edildi.

Festival kapsamında 2 Nisan’da yapılacak Mektup Yazma Yarışması’ndan sonra, 21 Mayıs’ta Uçurtma Şöleni, 23-25 Mayıs’ta Resim ve Mektup Ödül Töreni ve Sergisi, 26 Mayıs’ta Dans Buluşması, 31 Mayıs’ta 20. Yıl Kutlaması, 1 Haziran’da ise Çocuk Festivali Yürüyüşü ve Gösteriler yer alacak.

1992 yılından beridir gerçekleştirilen Çocuk Festivali, 13 yıldır Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği (MKD)’nin ortak organizasyonuyla düzenleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 671 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler