1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. REKOR KATILIM
REKOR KATILIM

REKOR KATILIM

4. Öztan Özatay Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler açıklandı

A+A-

 

 

 

Bu yıl 4.’sü düzenlenen ve 3 kategoride yapılan yarışmada ödül alanlar dün akşam Golden Tulip Otel’de düzenlenen etkinlikte açıklandı.

Türkiye’den Prof. Dr. Mehmet Bayhan ve fotoğraf sanatçısı Cem Turgay ile KKTC’den Ümit Esinler, Dr. Burak Ali Çiçek ve Dr. Hakan Öniz’den oluşan jürinin de hazır bulunduğu gecede konuşan Özatay Fotoğrafçılık direktörlerinden Özfer Özatay, yarışmaya bu yıl toplam 107 kişinin 725 fotoğrafla katıldığını belirterek bunu “yeni bir rekor” olarak değerlendirdi.

Özatay, üç kategoride yapılan yarışmada, su altı dalında 10 kişinin 55 fotoğrafla, siyah beyaz dalında 58 kişinin 188 fotoğrafla ve renkli dalda da 95 kişinin 487 fotoğrafla yarıştığını kaydetti.

Özfer Özatay, yarışmaya desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanlığı ve Gönyeli Belediyesi ile diğer özel kuruluşlara da teşekkür etti.

 

ÖDÜL ALANLAR

Renkli dalda “Karanlığın Ötesi II” adlı eseriyle Lisani Otağ başarı ödülü; “Mimarca I” eseriyle Devrim Yücel Besim özel ödül; “Ah O Günler” adlı eseriyle Hakan Kaşif ise juri teşvik ödülü kazandı.

Siyah beyaz dalda “Merdiven I” adlı eseriyle Hakan Kaşif başarı ödülü alırken; “İsimsiz 4” eseriyle Mustafa Emirgen özel ödüle layık görüldü.

Bu yıl ilk kez düzenlenen su altı dalında ise başarı ödülünü “Hayata İlk Adım” adlı eseriyle Oğuz Köse kazanırken; Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı özel ödülünü “Ağın Pençesinde” adlı eseriyle Tevfik Camgöz aldı.

 

ÖDÜLLER

Yarışmada renkli dalda başarı ödülü alan esere Canon EOS 600D (18-55 lens ile), siyah beyaz dalda başarı ödülü alan esere Canon EOS 1100D (18-55 lens ile), sualtı dalında başarı ödülü alan esere ise Canon Powershot G12 dijital fotoğraf makinesi ödül olarak verilecek. Sergilemeye değer bulunan eserler için de katılımcılara belge takdim edilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 997 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler