1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. REKABET İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
REKABET İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

REKABET İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Türkiye Rekabet Kurumu ile KKTC Rekabet Kurulu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

A+A-

 

 

Türkiye Rekabet Kurumu ile KKTC Rekabet Kurulu arasında işbirliği protokolü imzalandı. Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun huzurundaki protokole iki Başkan Prof. Dr. Nurettin Kaldırımcı ile Yenal Süreç imza koydu.

Bakan Atun, bağımsız bir kurul olan KKTC Rekabet Kurulu’nun tam işlevsellik kazanması için çalışmaların sürdüğünü söyledi. İmzalanan işbirliği protokolü, uzman değişimi, eğitim ve danışmanlık konularını içeriyor.

SÜREÇ: “RESMİ VE KURUMSAL İŞBİRLİĞİ”

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nda öğleden sonra yer alan imza töreninde konuşan KKTC Rekabet Kurulu Başkanı Yenal Süreç, bir süre önce Türkiye Rekabet Kurumu’na yaptıkları ziyarette ortak çalışma alanları belirlediklerini kaydederek, bu protokolle işbirliğini daha resmi ve kurumsal yapıda yürütülmesini amaçladıklarını söyledi.

Süreç, protokolün iki kuruma da hayırlı olmasını diledi.

KALDIRIMCI: “KOMŞULUK VE KARDEŞLİK İLİŞKİLERİYLE…”

Türkiye Rekabet Kurumu Başkanı Nurettin Kaldırımcı da, KKTC Rekabet Kurulu’nun oluştuğunu ama henüz karar verme aşamasında olmadığını belirterek, bir an önce bu aşamaya gelmek için yoğun çaba sarf edildiğini gördüğünü söyledi.

İmzalanan işbirliği protokolüyle komşuluk ve kardeşlik ilişkilerini de göz önünde tutarak kendilerine düşenleri yapmaya çalışacaklarını belirten Kaldırımcı, “uzman teatisi, eğitim toplantıları ve talep edilirse danışmanlık” konularında katkıları olabileceğini açıkladı.

Kaldırımcı, birikimlerini KKTC Rekabet Kurulu’na aktarmaya çalışacaklarını ifade ederek, protokolün verimli sonuçlar doğuracağından; iki kurulun başarısına somut bir örnek olacağından ve tarafların elinden geleni yapacağından şüphe duymadığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1012 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler