1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Redif: Madalya kazanmak isterdim
Redif: Madalya kazanmak isterdim

Redif: Madalya kazanmak isterdim

Çek Cumhuriyeti’nde yapılan 23 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda, 400 metrede dördüncü olan Telsim’in iletişim sponsoru Meliz Redif, ilk kez bir Avrupa Yarışması’nda final koşma başarısını gösteren Kıbrıslı sporcu olma unvan

A+A-

Redif: “Madalya kazanmak isterdim”

 

Çek Cumhuriyeti’nde yapılan 23 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda, 400 metrede dördüncü olan Telsim’in iletişim sponsoru Meliz Redif, ilk kez bir Avrupa Yarışması’nda final koşma başarısını gösteren Kıbrıslı sporcu olma unvanını kazandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Meliz Redif, “Çok üzgünüm üçüncülük madalyasını kaçırdım, buna ulaşmayı çok istemiştim,  fakat spor hayatım devam etmektedir. Önümdeki organizasyonlara odaklanmak istiyorum, fakat dördüncülüğün de bir başarı olduğunu düşünüyorum. Atletizm, Avrupa’da veya dünyada çok büyük bir arena. Buralarda sürekli yer alarak başarılı olacağımı düşünüyorum, çünkü 400 metre gerçekten çok zor bir branş ve mücadele etmek de bir o kadar zorlaşıyor. Ben, emeği geçen herkese, özellikle antrenörüm Levent Ilgın’a, aileme, Spor Bakanlığı’na ve Telsim’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

ILGIN: “OLMADI”

Çok uzun zamandır bu şampiyona için hazırlandıklarını söyleyen Levent Ilgın, “Son hazırlıklarımızı Erzurum’da kamp yaparak geçirdik. Hedefimiz, madalya kazanmaktı. Bu şampiyonaya en iyi onuncu zamanı olarak katılmıştık, fakat bunun bir turnuva olduğunu ve her şeyin değişebileceği konusunda sporcumu motive ederek madalyaya odaklanmasını sağlamaya çalıştım. Final koşma hakkını kazandıktan sonra bunun olabileceği konusunda daha da ümitlenmeye başladım, çünkü biliyordum ki sporcum mücadele verecekti. Bitiş çizgisine kadar öyle de oldu. Madalya için çok çalıştı fakat olmadı. Çok küçük bir farkla üçüncülük madalyasından olduk. Kısa bir süre şok yaşadıktan sonra turnuvada, bu branşta söz sahibi olmuş ülkeleri geride bırakarak dördüncü olmanın da büyük bir başarı olduğunu ve ileriye bakmamız gerektiğini düşündüm. Meliz ile de bu konuda konuştuk, çünkü önümüzde Çin’de yapılacak olan Dünya Üniversiteler Oyunları ve Güney Kore’de yapılacak olan Dünya Atletizm Şampiyonası vardı. Tekrardan bunlara odaklanmamız gerekiyordu. Ben, buralara kadar gelmemizde emeği olan herkese en başta ailelerimize ki bunu başarmamızdaki en büyük rol onların, Spor Bakanlığı’na, genel koordinatörlüğe, Spor Dairesi’ne ve sponsorluk desteği veren KKTC Telsim’e teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca bizi takip eden tüm basın mensuplarına, bizleri televizyonları başında izleyen tüm sporseverlere ve halkımıza da çok teşekkürler” dedi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 459 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler