1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. RCI İLE DÜNYANIZ DEĞİŞSİN
RCI İLE DÜNYANIZ DEĞİŞSİN

RCI İLE DÜNYANIZ DEĞİŞSİN

Dünya çapında ün yapmış, bir numaralı devre tatil organizasyonu olarak bilinen Resort Condominiums International, River Side Otel öncülüğünde, Kuzey Kıbrıs’ta da servis vermeye başladı

A+A-

 

 

 

Tanju KONURALP

Dünya çapında ün yapmış, bir numaralı devre tatil organizasyonu olarak bilinen Resort Condominiums International (RCI), River Side Otel öncülüğünde, Kuzey Kıbrıs’ta da servis vermeye başladı. 1974 yılından bu yana büyüyerek hizmet veren ve bugün yaklaşık beş milyon ailenin üyesi olduğu RCI, 6 Bin 500 konaklama yeri ile dünyanın en ucuz tatil seçeneklerini, en iyi oteller ile birlikte insanlara sunuyor. Türkiye’de 100 bin ailenin üyesi olduğu RCI, Kuzey Kıbrıs’ta 2009 yılında aktivite edilmesi ile birlikte, şimdiden 2 bin üye sayısına ulaşmış durumda. 2010-11 yılları içerisinde ise, Kuzey Kıbrıs’tan 255 aile, RCI üzerinden tatil yapmış olarak kayıtlara geçti.

RCI NEDİR?

RCI sistemine dâhil olan kişi, dünya üzerinde RCI üyesi yerlerde cüzi ücretler karşılığında, dünyada seçeceği herhangi bir yerde tatil yapma şansına sahip olur. Üye olunan yerle beraber sisteme de üye olunur. Devre mülk değildir; devre tatil değişim sistemidir. Sisteme bir tesis aracılığıyla üye olunur ve bu üyelik sayesinde tatillerinin sahibi olurlar. Bir kiralama sistemi değildir. Dünyada 135'den fazla ülkede değişim yapılır. Sistem dâhilinde 6 Bin 500’den fazla tesis bulunmaktadır. Üyeler bu tesislerden herhangi birini değişim sistemi içerisinde diledikleri zaman kullanabilme hakkına sahip olmuş olurlar. Üyeler için tatil stillerine ve tarzlarına uygun çeşitli tesis seçenekleri bulunmaktadır. En çok tercih edilen, kaliteli tesisler arasından tercihlerini kullanabilirler. Dünya çapında özgürce tatil yapabilme ayrıcalığına sahip olurlar. Ayrıca RCI üyeleri özel bir RCI Travel (seyahat) kartı edinirler, bu kart sayesinde birçok uçak hava alanı ücreti, araç kiralama ve birçok otelden %50’ye varan indirimlerden yararlanır. Ayrıca bazı anlaşmalı otellerin RCI sistemi sayesinde dil kursları ve dünya turlarına çıkabilme avantajları vardır.

RCI İLE RİVER SİDE OTEL’E GELEN MİCHELLE – JONATHAN MC LERNON ÇİFTİ İLE TATİL SİSTEMİNİ VE FAYDALARINI KONUŞTUK

·        Neden RCI?

·        Her şeyden önce tatil yapmak için sürekli erişilebilir bir sistem olması ve internet üzerinden planlama yapabildiğiniz için, ayrıca oldukça ekonomik bir tatil yolu. Paketinizi kullanmak istemediğiniz dönemlerde de başkalarına satabilme avantajınız var ki, kesinlikle para kaybetmiyorsunuz.

·        Kuzey Kıbrıs’ı tercih etme nedeniniz nedir?

·        Burayı seçmemizdeki en büyük etken, vize almak zorunda olmayışımız oldu. Ayrıca İstanbul’dan uçuş olması da bizim için kolaylık etkeni oldu. RCI sitesinden Girne’yi incelediğimiz zaman da, aradığımız şekilde bir yer olduğuna kanaat getirerek, tercihimizi yaptık.

·        Sizce RCI’ın ne tür avantajları var?

·        Her şeyden önce binlerce otel seçeneğiniz var. Birçok ülkeyi görme hakkınız oluyor. Ayrıca ülke değerine göre, puanlarınız değişiyor ve bu puan sistemi sayesinde, farklı iki yer görme avantajına da sahip oluyorsunuz.

·        Sıradaki durağınız neresi ve gittiğiniz yerde ülkemiz için neler söylemeyi planlıyorsunuz?

·        Yaklaşık iki yıldır yollardayız. Buradan sonra ise İtalya’ya gitmeyi planlıyoruz. Kuzey Kıbrıs için söyleyebileceğimiz başlıca güzellikler arasında; plajları ve sıcacık insanları yer alıyor. Deniz ve dağ arasında, nadide bir yer Girne. River Side Otel’de kaldığımız için de oldukça memnunuz. Özetle pozitif bir Akdeniz adasında bulunmaktan, oldukça keyif aldık.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1225 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler