1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. RAKİBİNE VURDU, 5 MAÇ CEZA ALDI
RAKİBİNE VURDU, 5 MAÇ CEZA ALDI

RAKİBİNE VURDU, 5 MAÇ CEZA ALDI

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği toplantıda, maçlarla ilgili kararlarını bir genelge ile açıkladı.

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği toplantıda hafta sonu oynanan Telsim Süper Lig, Birinci Lig, İkinci Lig Doğu ve Batı gruplarında hakem, saha komiseri ve gözlemci raporlarında kurula intikal eden maçlarla ilgili kararlarını bir genelge ile açıkladı.

Kurul, İskele Cumhuriyet stadında oynanan Akova - Vadili Telsim 2.lig Doğu grubu A takımlar müsabakasından sonra rakip takım futbolcusuna yumruk atmak suretiyle saldırıda bulunan gözlemci raporundan tespit edilen Vadili futbolcusu Ahmet S.Demir’e 5 resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar verdi. Aynı maçın tamamlanması sonrası her iki takım taraftarlarının birbirlerine karşı fiili müdahalede bulunduğu gözlemci raporlarında tespit edilmesinden sonra Akova ve Vadili kulüplerine yarmışar asgari ücret para cezası verildi.

Disiplin Kurulu, Mormenekşe Cemal Balses stadında oynanan Maraş -Mutluyaka Telsim 2.lig Doğu grubu U19 müsabakasında rakip takım futbolcusuna küfür ettiği gerekçesi ile oyundan ihraç edildiği raporlardan tespit edilen Mutluyaka futbolcusu Duran O.Lefkoşa’ya, ayni sezon içerisinde benzeri disiplin ihlalinden dolayı ceza aldığıda dikkate alınarak 5 resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar verdi.

 

Kırmızı Kart Cezalıları

3 Maç: İbrahim Karadeniz (Hamitköy), Sözer Sümer, Mehmet Öztürk (Dörtyol), Engin Alkan (Dipkarpaz)

2 Maç: Melih Gök (Dörtyol)

1 Maç: Kadir Hakel (MTG), Serdar Özsönmezer, Eren Aydın Numanzade (DTB), Selçuk Koç (Çetinkaya), Şener Uçel (Dumlupınar), Eşref Şanlıkaya (Esentepe), Sami Yahat (Mormenekşe), Yaşar Şah (Görneç), Eren Can Aslan (Binatlı), Fuat Olgan (Türkmenköy), Arkın Kasapoğlu (Turunçlu), Umut Ökeli (Akıncılar), İlkay Babayid (Akova)

 

Antrenör Cezaları

2 Maç: Mehmet Solkanat (Lefke)

1 Maç: Hüseyin Tünsay (Mormenekşe), Hüseyin Harper (Türkmenköy)

 

Dört Sarı Kart Cezaları

Nurettin Enginer (Dörtyol), Mustafa Adem (Akova), Hakan Karacaoğlu (Vadili), Murat Alp (Turunçlu), Abdusselam Tanışman (Dipkarpaz), Sertan Kurukafa (G.Birliği), Aydın Aygın, Issa Zuma Kamara (DTB), Hüseyin Sadıklar (MTG), Kasım Tağman (Lefke), İbrahim Eker (Düzkaya), İbrahim Kabore (Göçmenköy), Hamza Okumuş (TOL), Ümit Yazıcı (Görneç), Uğur Zafer Demir (Y.Boğaziçi), Aykut Tosun, İsmail Arife (Türkmenköy), Mehmet Koyuncu (A.Yeşilova), Mehmet Çevikkol, Orçun Çoban (Binatlı), Gökhan Yenigün (Serdarlı), Özmen Borazancı, Ekrem Mendeli (Çanakkale), Hüseyin Ermiş, Fehmi Yıldız, Özden Aygün (Esentepe), Hasip Kahır (Dumlupınar)

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 577 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler