1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'RAKİBİMİZİ CİDDİYE ALIYORUZ'
RAKİBİMİZİ CİDDİYE ALIYORUZ

'RAKİBİMİZİ CİDDİYE ALIYORUZ'

Bu sezon K.Kaymaklı’da teknik direktörlük görevini üstlenen ve takımını beş hafta sonunda liderliğe taşıyan başarılı Teknik adam Enver Sedat Simavi, K.Kaymaklı’nın başarısını YENİDÜZEN’e değerlendirdi. “ZEMİN BİLİNÇLİ OLARAK SU

A+A-

 

 

Ligin altıncı haftasında henüz puanı bulunmayan Göçmenköy ile karşılaşacak Küçük Kaymaklı’da teknik direktör Enver Sedat Simavi “Lider olmanın keyfini de çıkarıyoruz ama önemli olan lig sonunda lider olmaktır. Göçmenköy’ü ciddiye alıyoruz”

 

Necmi BELGE

 

Bu sezon K.Kaymaklı’da teknik direktörlük görevini üstlenen ve takımını beş hafta sonunda liderliğe taşıyan başarılı Teknik adam Enver Sedat Simavi, K.Kaymaklı’nın başarısını YENİDÜZEN’e değerlendirdi.

 

“ZEMİN BİLİNÇLİ OLARAK SULANDI”

 

Konuşmasına, geçtiğimiz hafta depasmanda 7-2 gibi farklı bir skorla kazandıkları Lapta maçının analizi ile başlayan Simavi, Lapta karşılaşmasına çıkarken rakiplerinin gücünü ve saha koşullarını çok iyi bildiklerini söyledi.

Hatta, kendilerine avantaj sağlamak açısından yağmur yağmazsa bile saha kenarlarının sulayarak adeta balçık tarlasına döndürdüklerinin bildiklerini ifade eden Simavi, futbolcularına antremanlarda bunu anlatırken, pratikte de böylesine sulanmış zeminde, Şevket Kadir Stadı’nın darlığını da düşünerek, dar sahada antreman yaptıklarını açıkladı.

Simavi devamla, Lapta maçında  futbolcularının ortaya koyduğu perfomans ile kazandıkları özgüveni sahaya  yansıtmalrıyle farklı bir skor ortaya çıktığını belirtti.

 

“GÖÇMENKÖY’Ü CİDDİYE ALIYORUZ”

 

Lapta maçını unuttuklarını dile getiren Simavi,  bu hafta ligde son sırada bulunan  Göçmenköy maçına odaklandıklarını söyledi. Göçmenköy’ün son sırada bile olsa da, ciddiye alınması gereken bir rakip olduğunu ve bu maçı hiç çantada keklik olarak görmediğinin altını çizdi. Bu durumdaki takımların çok daha tehlikeli olduğunu ve mutlaka birilerine patladıklarını ifade eden Simavi, bu takımın kendileri olmak istemediğini dile getirdi.

Göçmenköy maçına rakiplarini çok ciddiye alarak hazırlandıklarını yineleyen Simavi, takımın ahenginden ve uyumundan memnun olduğunu ve kendi sahalarındaki oynayacakları bu maçı kesinlikle kazanmak istediklerini söyledi.

 

“ÖNEMLİ OLAN LİG SONU”

 

Simavi son olarak, liderliğin çok da önemli  önemli olmadığını,  önemli olanın  lig sonun da lider olmak olduğunun altını çizerken,  liderlİğin de keyfini çıkarıttıklarını  ve Göçmenköy maçında tarafarlarını tribünlere beklediklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 416 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler