1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'RAKAMLARLA BENZİN FİYATLARINDAKİ YALAN'
RAKAMLARLA BENZİN FİYATLARINDAKİ YALAN

'RAKAMLARLA BENZİN FİYATLARINDAKİ YALAN'

KTAMS, UBP hükümetinin benzin fiyatlarını dünya petrol fiyatlarına göre belirlediği söylemini yalanladı

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Genel Başkanı Ahmet Kaptan, son yapılan benzin zammına tepki göstererek “Son zammın diğer ürün ve hizmetlerin fiyatlarına domino etkisi yaparak yükselteceği kaçınılmaz bir gerçektir. Bu domino etkisiyle birlikte hayat bir o kadar daha pahalılaşacak ve çalışanların alım gücü yine gerileyecektir” dedi.

16 Şubat 2012 tarihinde UBP hükümeti petrolün varil fiyatının 120.06 Dolara çıktığını gerekçe göstererek 95 oktan benzinin fiyatını 2.97 TL’ye, 97 oktan benzinin fiyatını 3.02TL’ye ve yine 1 Mart 2012 tarihinde petrolün varil fiyatının 125.96 Dolara çıkmasını gerekçe göstererek ise 95 oktan benzinin fiyatını 3.06 TL’ye, 97 oktan benzinin fiyatını 3.11TL’ye yükselttiğini anımsatan Kaptan “Peki buradan hükümete soruyoruz. Nasıl olur da 23 Ağustos’ta petrolün varil fiyatının 114.44 Dolar olduğu bir dönemde 95 oktan benzinin fiyatını 3.10 TL’ye, 97 oktan benzinin fiyatını 3.14TL’ye yükseltebilirsiniz?” diye sordu.

“HÜKÜMET, HALKIN ÖNÜNÜ AÇMA ADINA İSTİFA ETSİN”

Benzine zam yapıldığı 23 Ağustos tarihinde petrolün varil fiyatının 16 Şubat ve 1 Mart tarihine göre çok daha düşük olmasına rağmen şu anda benzin fiyatlarının o dönemlere göre daha yüksek olmasının, UBP hükümetinin benzin fiyatlarını dünya petrol fiyatlarına göre belirlediği söylemini yalanladığı görüşünü dile getiren Kaptan, “UBP hükümetini artık topluma yalan söylemeyi bırakmaya ve halkın önünü açma adına istifa etmeye davet ederiz” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 523 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler