1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. RAİF EKMEKÇİ İÇİN KOŞULACAK
RAİF EKMEKÇİ İÇİN KOŞULACAK

RAİF EKMEKÇİ İÇİN KOŞULACAK

1. Alaniçi Hasat Festivali kapsamında, 1. Raif Ekmekçi koşuları yapılıyor

A+A-

 

 

 

 

Alaniçi köyünde bu yıl ilk kez düzenlenecek Hasat festivali kapsamında, 12 Haziran tarihinde koşulacak olan 1. Raif Ekmekçi koşuları ülkemizin tanınmış atletlerini bir araya getiriyor.

Hasat Festivali etkinlikler kapsamında yer alacak olan koşular geçtiğimiz yıl (10 Haziran 2011) yaşamını yitiren Alaniçi köyünün sevilen siması, Larnaka göçmeni Raif Ekmekçi adına yapılacak..

5 bin metre büyükler ve bin 500 metre halk koşusu şeklinde iki ayrı katagoride yapılacak olan yarışların halk koşusu bölümüne yoğun bir katılımın olması bekleniyor.

12 Haziran Salı günü saat 18’de başlayacak yol koşularında, atletler ödüllendirilecek.

Buna göre, 5 bin metre büyükler yarışını kazanana 400 TL, ikinci gelene 200 TL ve üçüncü gelen 100 TL ödül verilecek.

5 bin metre Büyükler yarışında Cemal İneci, Şenlik Çetinkaya, Tümer Depreli gibi isimlerin yer alacağı öğrenildi.

Bu arada, Ekmekçi ailesi, teşvik amacıyla, bin 500 metre halk koşusu sırasında da ilk üçe ödül koyma kararı aldı. Buna göre halk koşusunda birinci gelene 150, ikinci gelene 100, üçüncü gelene ise 75 TL dağıtılacak.

 

TANKI: “BU ŞEKİLDE ANACAĞIZ”

 

Alaniçi köy muhtarı İbrahim Tankı, Raif Ekmekçi’nin erken zamanda, beklenmedik bir şekilde yaşamını yitirdiğini belirterek, ölüm yıldönümüne denk gelen bir tarihte yapılacak koşuların anlamlı olduğunu belirtti.

Tankı, festival kapsamında, köyde yaşamını yitiren birçok ismin bu tür etkinliklere isimlerinin verilerek anılacağını kaydederek, yarışın para ödüllü olmasına katkı sağlayan Ekmekçi ailesine de teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 456 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler