1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. RAİF DENKTAŞ ANILDI
RAİF DENKTAŞ ANILDI

RAİF DENKTAŞ ANILDI

Trafik kazasında yaşamını yitiren Raif Denktaş, ölümünün 26. yıldönümü olan bugün kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

A+A-

 

1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın trafik kazasında yaşamını yitiren oğlu Raif Denktaş, ölümünün 26. yıldönümü olan bugün kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Lefkoşa Mezarlığı’ndaki anma törenine Raif Denktaş’ın ailesi, yakınları, arkadaşları ve sevenleri katıldı. Törende Raif Denktaş için dualar okundu, mezarına çiçekler bırakıldı.

Raif Denktaş’ın kardeşi, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, törende yaptığı konuşmada, törene katılanlara teşekkür ederek, kardeşi Raif’i rahmetle andı.

Raif Denktaş’ın sağlığında yazılarına ve söylemlerine bakıldığında ülkenin çehresini değiştirebilecek güce ve yeteneğe sahip olduğunun görüldüğünü kaydeden Serdar Denktaş, “26 yıl geçti ama trafik kazaları bir türlü sona ermedi, belki de düşüncelerini aktarma fırsatı bulamayan, beklide bu ülke için çok şeyler yapabilecek gencecik insanlarımızı kaybetmeye devam ediyoruz” dedi.

Serdar Denktaş, Raif Denktaş’ın çizdiği yolu, yaktığı meşaleyi hala ışık olarak kullanarak yollarını aydınlattıklarını söyleyerek, “İnşallah bu ülkede hakkı olanın hakkını rica etmeden alabildiği bir düzen gün gele oluşacak” dedi.

Lefkoşa Mezarlığı’ndaki anma töreninin ardından Raif Denktaş için Göçmenköy Camii’nde de mevlit okutuldu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1034 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler