1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Pulya Festivali’nde ülkeler gecesi
Pulya Festivali’nde ülkeler gecesi

Pulya Festivali’nde ülkeler gecesi

8. Yeniboğaziçi Pulya Festivali’nde ülkeler gecesi düzenlendi

A+A-

Bu yıl 8.si gerçekleştirilen Yeniboğaziçi Pulya Festivali’nin üçüncü gecesinde, yabancı konuk ülkeler Gecesi düzenleyerek izleyicilere renkli bir gece yaşattılar.

8. Yeniboğaziçi Pulya Festivali kapsamında bu yıl 1.si düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali kapsamında Türkiye, Ukrayna ve Slovakya’dan katılan ekipler kendi geleneklerini tanıtan birer de stant kurdular.

Hazırladıkarı standlarda, ülkeler  kendi geleneksel yiyecek ve içecek tanıtımlarını orada bulunan izleyenlere ikramlarda bulundular.

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir’ de kurulan standları tek tek gezerek her ülkenin yöresel yiyecek ve içeceklerini denedi.

Daha sonra Festivale katılan ekipler teker teker sahneye çıkarak bu etkinlik için hazırladıkları kareografileri izleyicilerle paylaştılar.

Rengarenk kıyafetleri ve muhteşem gösterileri ile izleyicilerin beğenilerini kazanandılar.

Hazırladıkları gösterilerin ardından Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir, konuk ülkelerin Festivale katılmalarından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Ardından konuk ülkelerin temsilcilerine Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir tarafından çiçek ve plakat takdim edildi.(MHA)

 

Bu haber toplam 795 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler