1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PULYA FESTİVALİ’DE MUHTEŞEM FİNAL
PULYA FESTİVALİ’DE MUHTEŞEM FİNAL

PULYA FESTİVALİ’DE MUHTEŞEM FİNAL

Yeniboğaziçi Belediye’si tarafından, bu yıl 5.’si düzenlenen Geleneksel Yeniboğaziçi Pulya Festivali’nin finalinde Leman Sam rüzgarı esti. Festival alanındaki amfi tiyatroyu dolduran dinleyiciler, sanatçının hem yeni hem de eski şarkılar

A+A-

 

 

 

 

Firuzan NALBANTĞOLU

 

 

Yeniboğaziçi Belediye’si tarafından, bu yıl 5.’si düzenlenen Geleneksel Yeniboğaziçi Pulya Festivali’nin finalinde Leman Sam rüzgarı esti. Festival alanındaki amfi tiyatroyu dolduran dinleyiciler, sanatçının hem yeni hem de eski şarkılarıyla kaliteli müziğin tadına vardılar.

Dinleyiciler, 10 gün süren festivalin en çok ilgi gören etkinliği olan Leman Sam konseri başlamadan saatler önce konser alanını doldurdu. Leman Sam ise dinleyicilere muhteşem bir müzik ziyafeti sundu. Konser sırasında kısa bir konuşma yapan Leman Sam, CTP-BG Mağusa Milletvekili Arif Albayrak’a özel olarak teşekkür etti ve Kıbrıs’a yeniden gelmesinin Albayrak sayesinde olduğunu söyledi.

 

FESTİVALİN VAZGEÇİLMEZİ “KARİKATÜRCÜLER BULUŞMASI”

Beş yıldır gerçekleşen Pulya Festivali’nin en dikkat çekici özelliklerinden birisi de dünyanın çeşitli ülkelerindeki karikatürcülerin eserlerini her yıl festival alanında sergilemesi. “Uluslararası Aysergi Pulya Karikatürcüleri Buluşması” olarak da bilinen festival etkinliğinde bu yıl “Karikatür Ustaları” sergisi de yer aldı. Bu yılki Karikatürcüler Buluşması’nda, Kosova, Türkiye, Kuzey Kıbrıs ve Azerbaycan’dan konuk karikatür sanatçıları yer alırken, festivali ziyaret edenlerin portreleri de karikatürcüler tarafından çizildi.

 

“SANAT ŞÖLENİ”

Ayşegül Zaim, İbrahim Sayın, Grup Frekans, Grup Aşka Özlem, gibi yerli grup ve sanatçıların konserlerinin yanı sıra, Yeniboğaziçi Belediyesi Türk Müziği Korosu da bu “sanat şölenine” renk kattı.

 

“KÜLTÜR ELÇİSİ” HÜSEYİN KÖROĞLU

Kıbrıslı Türk tiyatrocu ve yönetmen Hüseyin Köroğlu ile festival kapsamında bir söyleşi gerçekleştirildi. Halkın büyük ilgi gösterdiği söyleşide, Hüseyin Köroğlu’na Yeniboğaziçi Belediyesi tarafından “Kültür Elçisi” ödülü verildi.

 

SPOR DA VARDI

Pulya festivalinde sanatın yanında spor etkinlikleri de yer aldı. Masterler Futbol Turnuvası ve Plaj Futbol Turnuvası’nın yanı sıra Plaj Voleybol Turnuvası ve su sporlarına yer verildi.

Ses yarışması, çocuk tiyarosu, defile ve Gençlik Gecesi’nin yer aldığı festival ile birlikte bölge halkı sanata ve spora doydu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 789 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler