1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'PUAN KAYBINA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK'
PUAN KAYBINA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK

'PUAN KAYBINA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK'

Telsim Birinci Lig’de lider olan ve hedefini şampiyonluğa yönlendiren Gençlik Gücü, bu hafta kendi sahasında oynayacağı zorlu Mormenekşe maçına hazırlanıyor. İkinci yarının ilk iki haftasında A.Yeşilova’yı deplasmanda 3-2, Binatlı’yı 5

A+A-

 

 

Takipçisi Mormenekşe ile karşılaşacak olan Birinci Lig lideri Gençlik Gücü’nde teknik direktör Necati Tilki telafisi olmayan maçlar oynadıklarını belirtti

 

 

 

Necmi Belge

 

Telsim Birinci Lig’de lider olan ve hedefini şampiyonluğa yönlendiren Gençlik Gücü, bu hafta kendi sahasında oynayacağı zorlu Mormenekşe maçına hazırlanıyor.

İkinci yarının ilk iki haftasında A.Yeşilova’yı deplasmanda 3-2,  Binatlı’yı 5-1 mağlup ederken, geçtiğimiz hafta son haftaların formda takımı Görneç’e 3-1 kaybeden Gençlik Gücü, takipçileri ile arasındaki puan farkının düşmesine neden oldu.

 

“HER PUAN ALTIN DEĞERİNDE”

Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’in sorularını yanıtlayan Gençlik Gücü’nün başarılı hocası Necati Tilki, telafisi olmayan maçlara çıktıklarını söyldi. İkinci yarının son üç maçında iki galibiyet ve bir mağlubiyet aldıklarını anımsatan Tilki böylece kazanan Serdarlı ve kaybetmesine rağmen Mornekeşe gibi rakiplerinin kendilerine yanaştığını belirtti.

Bu nedenle, şampiyonluk yarışı kızıştığını ifade eden Tilki, daha önce söylediği gibi, ligin ikinci yarısında daha çetin ve telafisi olmayan maçlar olacağını vurguladı. Çünkü, her takımın bir hedefi olduğunun altını çizen Tilki, bu takımların kimisinin zirve savaşı, kimisi play- off, kimisinin de play out’un dışında kalmayı düşündüğünü, bu nedenle her puanın altın değerinde olduğuna dikkati çekti.

 

“MORMENEKŞE GÜÇLÜ BİR RAKİP”

Bu hafta, kendi sahalarında karşılaşacakları Mormenkeşe maçı ile ilgili olarak da konuşan Tilki, takipçilerinden biri olan Mormenkeşe’yi geçmek istediklerini ve eğer Telsim Birinci Ligi’ne şampiyon olarak yükselmek istiyorlarsa her maçı olduğu gibi, bu maçı kazanmak zorunda olduklarını vurguladı.

 

“FUTBOLCULARI PSİKOLOJİK OLARAK BU MAÇA HAZIRLIYORUZ”

Geçtiğimiz haftaki Görneç yenilgisinin ardından,  Mormenekşe maçına futbolcularını psikolojik olarak bu maça hazırladıklarını ifade eden Tilki, karşılarında gerçekten güçlü bir ekip olduğunu ve futbolcularının mücadele gücününün özellikle bu maçta üst düzeyde olması gerektiğinin altını çizdi.

Futbolcularının bu toparlanmayı kaldırabilecek tecrübeye sahip olduğunu belirten Tilki, geçen haftanın puan kaybını bu hafta telafi etmelerinin gerektiğinin farkında olduğunu dile getirirken, kendi söylemiyle “İnşallah, kendi açımızdan düşündüğümüzde güzel bir Pazar olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 724 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler