1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'PSİKİYATRİ TEDAVİSİ GÖRDÜM'
PSİKİYATRİ TEDAVİSİ GÖRDÜM

'PSİKİYATRİ TEDAVİSİ GÖRDÜM'

Kıbrıslı Türk iş adamı Asil Nadir, İngiltere'nin başkenti Londra'da hakkında devam eden dava kapsamında verdiği ifadede, ''Bazen yaşamak ve bu haksızlığı sindirmek mi yoksa ölmek mi daha kötü bilmiyorum'' dedi

A+A-


 

 

Kıbrıslı Türk iş adamı Asil Nadir, İngiltere'nin başkenti Londra'da hakkında devam eden dava kapsamında verdiği ifadede, ''Bazen yaşamak ve bu haksızlığı sindirmek mi yoksa ölmek mi daha kötü bilmiyorum'' dedi.

Polly Peck adlı şirketin sahibiyken, firmanın iflasının ardından zimmetine para geçirmek ve şirketin hissedarlarını mağdur etmekle suçlanan Nadir'in, Londra'daki Old Bailey Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi.

Nadir, şirketinin 1990 yılında iflasından sonra kendisine yapılan haksızlığı kaldıramadığını, kalp ve böbrek gibi ciddi sağlık sorunları yaşadığını ayrıca psikiyatri tedavisi gördüğünü ifade etti.

Asil Nadir, şirketi Polly Peck kayyuma devredildiğinde 550 milyon sterlin borcu bulunduğunu ve bu borcu ailesinin sağladığı Türk lirası karşılığıyla ödediğini savundu.

Nadir, önceki günkü ifadesinde de sağlığı elvermediği ve adil yargılanamayacağını düşündüğü için 1993 yılında İngiltere'den KKTC'ye gittiğini söylemişti.

Asil Nadir, 1993 yılında, Polly Peck şirketinin iflas etmesi ve hakkındaki yolsuzluk suçlamalarının ardından, İngiltere'den Kıbrıs’ın kuzeyine kaçmıştı. İngiltere'ye gelişinin ardından şartlı tahliye edilen Nadir'in, Londra'da tutuksuz yargılanmasına devam ediliyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 665 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler