1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PROTOKOL MECLİSTE TEPKİLERE YOL AÇTI
PROTOKOL MECLİSTE TEPKİLERE YOL AÇTI

PROTOKOL MECLİSTE TEPKİLERE YOL AÇTI

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun bugünkü birleşiminde muhalefet, “seçilmişlerin atanmışların arkasında yer aldığı” gerekçesiyle yeni protokol düzenlemesini eleştirdi.

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun bugünkü birleşiminde muhalefet, “seçilmişlerin atanmışların arkasında yer aldığı” gerekçesiyle yeni protokol düzenlemesini eleştirdi.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda gündem dışı konuşmalar öncesinde söz alan Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP/BG) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, yeni protokol listesini eleştirdi.

Yorgancıoğlu, yeni protokol sıralamasına göre atanmışların seçilmişlerin önüne konulmasını eleştirerek, protokolün sivilleşme ve demokratikleşme söylemine uygun olmadığını ifade etti.

Özkan Yorgancıoğlu, protokolde seçilmişlerin atanmışların önünde olması gerektiğini, bu çerçevede de seçilmiş belediye başkanlarının kaymakamların arkasında olmaması gerektiğini söyledi ve listenin değiştirilmesini istedi.

Yorgancıoğlu, polis komutanının protokolde Sivil Savunma Teşkilat Başkanı’nın arkasında yer almasının da kabul edilemeyeceğini ifade etti.

Yorgancıoğlu, protokol listesinin diğer ülkelerdeki uygulamalara bakılarak yeniden ele alınması gerektiğini kaydetti.

Yorgancıoğlu, ilgili gazeteyi göstererek, Türkiye’nin Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)’in ülkedeki GSM operatörleri kanalıyla telefonları dinlemek için cihazlar yerleştireceğine dair haberlerin doğru olup olmadığını da sordu ve bunun vahim bir durum olduğunu vurguladı.

Yorgancıoğlu, Kurtlar Vadisi dizisinde Polat Alemdar karakterini canlandıran Necati Şaşmaz’a fahri kültür ataşesi unvanı verilmesini de eleştirdi.

EMİROĞLULARI

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekili Mustafa Emiroğluları da konuşmasında, protokol listesine yönelik eleştirilere katılarak, seçilmişlerin atanmışların arkasına konmasının kabul edilemeyeceğini söyledi. Emiroğluları, devleti kurduğunu iddia edenlerin devlete, kurumlarına sahip çıkmadığını iddia etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 533 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler