1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'PROTOKOL MASASINI KURMAYA GELİYORUZ'
PROTOKOL MASASINI KURMAYA GELİYORUZ

'PROTOKOL MASASINI KURMAYA GELİYORUZ'

Kamuda yetkili dört sendika, yarın protokol görüşmesi için Maliye Bakanlığı’na gidecek. KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan’ın, KTAMS, KTOEÖS, KTÖS ve TIP-İŞ adına yaptığı açıklamanın tam metni şöyle; PROTOKOL MASASINI KURMAYA GELİYORUZ

A+A-

 

 

Kamuda yetkili dört sendika, yarın protokol görüşmesi için Maliye Bakanlığı’na gidecek.

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan’ın, KTAMS, KTOEÖS, KTÖS ve TIP-İŞ adına yaptığı açıklamanın tam metni şöyle;

 

PROTOKOL MASASINI KURMAYA GELİYORUZ

 

 

UBP hükümeti kamu çalışanı ile dalga geçercesine 2011 yılında hayatın %14,72 pahalılaşmasının ardından bir buçuk yıl sonra maşalara brüt %0,73 yani brüt 10 ile 30 TL arası artış yapmış ve kamu çalışanlarının fakirleşmesine, piyasanın iflasına sebep olmuştur.

 

Kamu görevlileri yasası madde 135’ e göre kamu görevlilerinin işverenle ilişkilerinde ekonomik ve sosyal durumları korumak amacıyla kamuda yetkili sendikalar ile Maliye Bakanlığı arasında protokol görüşmeleri yapılır denmesine rağmen Maliye Bakanı Sn. Ersin Tatar yasaya uymayıp protokol masasına gelmeyerek suç işlemektedir.

 

Maliye Bakanı Sn. Ersin Tatar yasanın ilgili maddesine binaen 14 Ocak ve 4 Şubat 2010 tarihlerinde yetkili sendikaları kendi imzası ile protokol görüşmelerine çağırırken 2011 ve 2012 yılı için bu çağrıyı yapmayarak kendisi ile çeliştiğini tüm topluma göstermiştir.

 

UBP hükümetinin alışkanlık haline getirdiği yalan söyleme siyasetine uyan Maliye Bakanı Sn. Ersin Tatar, 05 Mayıs 2012 tarihinde BRTK’de canlı yayında 2012 yılı protokol görüşmeleri için yetkili sendikaları protokol masasına çağıracağını söylemiş ama hala daha bugün olmuş Maliye Bakanlığınca herhangi bir çağrı tarafımıza yapılmamıştır.

 

Bu çerçevede aşağıda imzası bulunan yetkili sendikalar olarak bizler Kamu görevlileri yasasının 135. Maddesinin bizlere verdiği protokol görüşmeleri yapma hakkımızı kullanmak adına 07/08/2012 Salı günü saat 10:00’da Maliye Bakanlığı’nda protokol masasında olacağımızı ve Maliye Bakanı Sn. Ersin Tatar’ı protokol görüşmesine davet ettiğimizi duyururuz.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 837 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler