1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. PROTOKOL MASASI ‘KURULTAY’ KURBANI!
PROTOKOL MASASI ‘KURULTAY’ KURBANI!

PROTOKOL MASASI ‘KURULTAY’ KURBANI!

Sendikaların ısrarlı duruşu sonucu toplanan ve ‘Eşit artış’ta neredeyse uzlaşının sağlandığı açıklanan Protokol Masası, ‘UBP Kurultayı’nın kurbanı oldu. Sendikalara taleplerine karşılık yanıtı 24 Eylül’de sunacağı sözü veren

A+A-

 

 

Sendikaların ısrarlı duruşu sonucu toplanan ve ‘Eşit artış’ta neredeyse uzlaşının sağlandığı açıklanan Protokol Masası, ‘UBP Kurultayı’nın kurbanı oldu. Sendikalara taleplerine karşılık yanıtı 24 Eylül’de sunacağı sözü veren Maliye Bakanı Ersin Tatar, sözünü tutamadı…

 

 

Sendikaların ısrarlı duruşu sonucu toplanan ve ‘Eşit artış’ta neredeyse uzlaşının sağlandığı açıklanan Protokol Masası, ‘UBP Kurultayı’nın kurbanı oldu.

En son 11 Eylül tarihinde bir araya gelen sendikalarla Maliye Bakanı ve bakanlık yetkilileri, 24 Eylül’de Maliye Bakanlığı’ndan alınacak ‘Yazılı yanıt’ kararıyla masadan kalkılmıştı.

Sendikalara taleplerine karşılık yanıtı 24 Eylül’de sunacağı sözü veren Maliye Bakanı Ersin Tatar, sözünü tutamadı.

 

BAŞBAKAN ‘YANIT’ VERMEDİ

Bakanlık Müsteşarınca tek tek aranan Sendika Başkanları’na, ‘Maliye Bakanlığı çalışmasını tamamladı, Başbakana sundu, ancak Başbakan’dan henüz yanıt alınamadı’ açıklaması yapıldığı da öğrenildi.

 

  “Bu ülke artık bitti, çivisi çıktı” diyen KAMU-SEN Başkanı Mehmet Özkardaş, Protokol Masası’nın da kurultaya takıldığına vurgu yaptı.

 

HÜR-İŞ Federayonu Başkanı Yakup Latifoğlu, “Bu suskunluk hayra alamet değil” derken, masanın da Kurultay’a heba edildiğine vurgu yaptı.

 

Maliye Bakanlığı’nda Hükümet’ten onay beklendiğinin kendilerine iletildiğini aktaran KTÖS Başkanı Şener Elcil,  Hükümet’in ‘Hükümetçilik değil particilik yaptığına’ işaret etti. Elcil, “Varsa yoksa kurultay” dedi.

 

“Rakamlar netleşmeden olmaz” diyen Maliye Bakanı Ersin Tatar, protokol görüşmeleri için Ekim’den sonrayı işaret etti. Tatar, 31 Ekim’e kadar bütçenin sunulması gerektiğini, protokol görüşmelerinin bütçe sunulduktan sonra devam edebileceğini kaydetti.

 


 

 

Maliye Bakanı Tatar, ‘Ekim’den sonra’yı işaret etti…

 

“Önce bütçeyi sunmamız lazım…  Rakamlar netleşmeden olmaz”

‘Kendi aralarında’ görüşmelerin sürdüğünü belirten Maliye Bakanı Ersin Tatar, Bakanlar Kurulu’nda konunu tartışılacağını, ‘Önce 2013 yılı Bütçesi’nin sunulması gerektiğini ifade etti.

Protokol Masası için ‘henüz tarih yok’ diyen Bakan Tatar, 31 Ekim’e kadar bütçenin sunulması gerektiğini, protokol görüşmelerinin bütçe sunulduktan sonra devam edebileceğini kaydetti.

“Rakamlar netleşmeden olmaz” diyen Maliye Bakanı Tatar, protokol görüşmeleri için Ekim’den sonrayı işaret etti.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler